کد خبر: 3968349
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
با همت هنرمندان اصفهانی؛

مسئول مرکز آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات، گفت:‌ در آستانه ایام ضربت خوردن حضرت علی(ع)، «در» ورودی حرم مسلم ابن عقیل(ع) در مسجد کوفه نصب و به روی زائران و نمازگزاران گشوده شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد حسین ایرانپور مسئول مرکز آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات اعلام کرد: طی آئینی با حضور تولیت مسجد کوفه و مسئولان عراقی، در ورودی حرم مسلم ابن عقیل مزین بنام «باب علی»، نصب و به روی نمازگزاران مسجد کوفه و زائران حرم سفیر امام حسین (ع) گشوده شد.

وی با بیان اینکه این در زیبا با همت ۵۰ هنرمند اصفهانی طی دو سال ساخته شده است افزود: در ساخت این اثر نفیس، هنر‌های مختلفی از جمله، قلمزنی برجسته، زرگری، مینا کاری، گره‌چینی، درودگری و معرق اجرا شده است.

ایرانپور با بیان اینکه جنس این در از چوب ساج بوده که مقاوم در برابر نم و موریانه است، افزود: روی لنگه‌های در بخشی از آیات سوره واقعه و در چارچوب آن آیاتی از سوره مبارکه انسان، و در وسط آن نام سفیر امام حسین(ع)، حضرت مسلم ابن عقیل حک شده است.


مسئول کارگاه آفریش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: از آنجا که این در به نام «باب علی (ع)» نام گذاری شده است، هنرمندان محب اهل بیت تلاش کردند تا در طراحی و ساخت آن، نام مبارک حضرت زهرا (س) نیز در کنار نام امیرالمومنین (ع) حک شود.

ایرانپور افزود: نصب و رگلاژ این در تقریبا دو هفته طول کشید و در آستانه شب ضربت خوردن مولای متقیان در مسجد کوفه به روی زائران حرم مسلم ابن عقیل و نمازگزاران مسجد کوفه گشوده شد.

«در» حرم مسلم ابن عقیل(ع) به روی نمازگزاران مسجد کوفه گشوده شد+عکس و فیلم
براساس این گزارش، با نصب و بهره‌برداری از در باب علی(ع) در حرم مسلم ابن عقیل، تعداد طرح‌های صنعتی هنری ساخته شده در مرکز آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات به ۴۰ اثر نفیس رسید.

مسئول مرکز آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات از دوستداران اهل بیت علیهم السلام دعوت کرد تا فرصت معنوی شب‌های قدر را مغتنم شمرده و با اهدای نذورات به امر بازسازی و توسعه عتبات، در این باقیات الصالحات و عمل کوثرانه مشارکت کنند.

براساس این گزارش، علاقه‌مندان به مشارکت در فیض توسعه عتبات می‌توانند به تارنمای ستاد بازسازی عتبات به نشانی www.atabat.org بخش درگاه پرداخت آنلاین مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: