کد خبر: 3968684
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
آیین‌های معنوی نخستین شب از لیالی قدر و شب ضربت خوردن مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) از سوی شیعیان پاکستان و ایرانیان مقیم و نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان در شهرهای مختلف این کشور زیر سایه موج سوم ویروس کرونا ‌و با رعایت تمهیدات بهداشتی برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شب گذشته، 11 اردیبهشت ماه در شهرهای مختلف پاکستان مراسم سوگواری شب ضربت خوردن حضرت امیرالمؤمنین، علی(ع) و همزمان عبادت و راز و نیاز شب اول قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. 

پیش‌تر رئیس ستاد ملی مدیریت و عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان پس از جلسه‌ای برای بررسی وضعیت شیوع‌ کرونا به ویژه در دهه سوم ماه رمضان اعلام کرد به دلیل گسترش شیوع کرونا هرگونه راه‌اندازی دسته جات سینه زنی و برگزاری آیین‌های سوگواری بسیار محدود خواهد بود.

براساس این‌ گزارش، امسال نیز همانند سال‌ گذشته آیین‌های ماه رمضان به دلیل موج سوم کرونا در پاکستان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و با توجه به تشدید وضعیت کرونایی، برگزاری مراسم احیا در مساجد و یا آیین‌های عزاداری در حسینیه‌ها با محدودیت همراه شده است.

مؤمنان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شنبه شب در شهرهای مختلف پاکستان از جمله اسلام‌آباد، لاهور، کراچی، کویته، پیشاور، اسکردو، حیدرآباد، کشمیر (تحت کنترل دولت پاکستان) و دیگر شهرها از طریق مراسم‌های مجازی و یا به جا آوردن اعمال در محل سکونت، آیین نخستین شب از لیالی قدر و عزاداری شب ضربت خوردن امام علی(ع) را برگزار کردند.

شیعیان پاکستان در برنامه‌های مجازی شب قدر از پروردگار متعال برای گناهان و کوتاهی‌های خود، طلب غفران و بخشش کرده و برای در امان بودن ملت‌ها از جمله جهان اسلام از بیماری کرونا دعا کردند.

دیپلمات‌های سفارت ایران در پاکستان و دیگر مسئولان نهادهای کشورمان نیز همراه با خانواده در محل سکونت خود آیین احیای نخستین شب از لیالی قدر و سوگواری شب ضربت خوردن مظلومانه حضرت امیرالمؤنین(ع) را برگزار کردند.

همچنین مراسم لیالی قدر شب‌های بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان به ویژه عزاداری‌های روز شهادت امیرالمؤمنین، علی(ع) با اجرای مقررات ایمنی در برابر ویروس کرونا در پاکستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: