کد خبر: 3970063
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
انستیتو علوم قرآن جاکارتا از مراکز فعال قرآنی در اندونزی است و این انستیتو در نظر دارد تا سال 2028 به بهترین مرکز مطالعه قرآن در جهان تبدیل شود.

به گزارش ایکنا، انستیتو علوم قرآن(IIQ) جاکارتا در نظر دارد که تا سال 2028 بهترین و مهم‌ترین مرکز مطالعه و تحقیق قرآن در جهان شود و برای تحقق‌بخشیدن به این چشم‌انداز، روش‌ها و تلاش‌های مختلفی در دست اجرا دارد.

ارائه دوره‌های تخصصی برای کارشناسی در رشته‌های علوم تجوید، علوم نغم، علوم قرآن، علوم قرائات و رسم‌الخط عثمانی از جمله فعالیت‌های این انجمن برای تحقق چشم‌انداز هفت ساله است و دانشجویان نیز باید قرآن را حفظ کنند.

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی، خزیمه تاهیدو یانگو، رئیس این انستیتو در مراسم نزول قرآن و چهل‌وچهارمین بزرگداشت این انستیتو به صورت آنلاین، اظهار کرد: «در سطح تحصیلات تکمیلی این مرکز، تمرکز بر درک مطالب در زمینه قرآن و همچنین علوم مبتنی بر قرآن مانند اقتصاد اسلامی و معارف اسلامی است.»

حفظ، تجوید، تفسیر و تلاوت قرآن نیز در برنامه‌های انستیتو علوم قرآن جاکارتا دنبال می‌شود و این یکی از تلاش‌ها برای اجرای عملی تحقق چشم‌انداز هفت ساله این دانشگاه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: