کد خبر: 3970881
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار کرد:

امانقلیچ شادمهر با تشریح وضعیت ۲۰۰ نفر از مربیان قرآنی و پرورشی که هشت سال تبعیض را به علت سهل‌انگاری مدیران استانی تحمل کرده‌اند، گفت: وزارت آموزش و پرورش باید تعداد ۲۰۰ نفر از مربیان قرآنی بازمانده را بعد از هشت سال، بدون آزمون و بدون قید و شرط هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف کند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری خانه ملت، امانقلیچ شادمهر، عضو کمیسیون آموزش مجلس، با اشاره به ضرورت تبدیل وضعیت تعدادی مربیان قرآن قراردادی جامانده از 1391 عنوان کرد: تعداد پنج هزار نفر از این مربیان در سال 1391 در راستای پیاده‌سازی تأکیدات رهبر معظم انقلاب جهت ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی در مدارس به عنوان مربی قرآن و پرورشی با مجوز رسمی معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پس از طی مصاحبه‌های علمی و گزینش به شکل قرارداد کار معین در آموزش و پرورش مشغول به کار شدند.
 
نماینده مردم گنبدکاووس افزود: با اعلام تبدیل وضعیت قرارداد کار معین به پیمانی و با ابلاغ آن به استان‌ها از پنج هزار نفر، حدود چهار هزار و 500 معلم تبدیل وضعیت شدند و متأسفانه به دلیل کم‌کاری مدیران کل برخی از استان‌ها به علت سهل‌انگاری، تعلل و تأخیر در ارسال فهرست حدود 500 نفر از این معلمان از تبدیل وضعیت بازماندند.
 
شادمهر ادامه داد: البته با بخشنامه‌ای برای تبدیل وضعیت ایثارگران صادر شد که بر این اساس، تعداد دیگری از این معلمان نیز تبدیل وضعیت شدند و در حال حاضر فقط تعداد 200 نفر از این معلمان همچنان قرارداد کار معین دارند و تبدیل وضعیت نشده‌اند.

بیشتر بخوانید:


 
وی اضافه کرد: اکنون این معلمان پس از گذشت هشت سال همچنان بلاتکلیف بوده و دچار تبعیض شده‌اند؛ وزارت آموزش و پرورش مکلف است با احتساب سنوات این معلمان اقدام به جذب این عزیزان کند.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: خوشبختانه بار مالی ناشی از جذب این معلمان از ردیف 127503 بودجه وزارت آموزش و پرورش تا سقف 500 میلیارد ریال تأمین شده است.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این معلمان به صورت هشت سال به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند و معنایی ندارد که علاوه بر تحمل این هشت سال تبعیض، امروز آموزش و پرورش بخواهد از آنان آزمونی بگیرد. لذا بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی باید نسبت به جذب این افراد در اسرع وقت اقدام شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: