کد خبر: 3971438
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی در بمباران غزه استفاده می‌کند، مامور تشکیل کابینه جدید این رژیم با انتقاد اشدید از نتانیاهو گفت او اسرائیل را به سوی آشوب و سقوط هدایت می‌کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روسیاالیوم،امروز پنج شنبه، تنش ها و جنگ غزه در حالی وارد سومین روز خود  شد که جنگنده‌های اسرائیلی همچنان به بمباران غیرنظامیان در باریکه غزه ادامه می‌دهند و نیروهای مقاومت فلسطین هم در واکنش به تجاوزگری‌های اسرائیل، مناطق مختلف اشغالی را هدف حملات موشکی خود قرار می‌دهند.

در حالی که ارتش اسرائیل اعلام کرد از روز دوشنبه 1369 موشک از  غزه به سمت سرزمین های اشغالی شلیک شده، گردان‌های عزالدین قسام اعلام کردند با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین نیز حملاتی علیه اسرائیل انجام دادند. این گردان‌ها امروز تل آویو و پایگاه‌های نظامی تل نوف و نیفاتیم را با موشک هدف قرار دادند.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی که باریکه غزه را با موشک‌های حاوی مواد شیمیایی و سمی هدف قرار داده، اعلام کرد که منتظر موافقت با اقدام زمینی علیه غزه است.

منابع پزشکی در غزه امروز اعلام کردند که شماری از فلسطینی‌ها پس از استنشاق گازهای سمی که توسط ارتش اسرائیل به غزه شلیک شده بود، به شهادت رسیدند. به گفته این منابع، نشانه های آشکاری روی جسد افرادی که براثر استنشاق این گازهای سمی کشته شده اند، وجود دارد.

آنها افزودند: نمونه هایی از افراد مذکور برای تایید این موضوع گرفته شده است تا دلیل نهایی فوت آنها مشخص شود.

 نیروهای مقاومت نیز دایره حملات خود به سرزمین‌های اشغالی را گسترش دادند و از انجام حملاتی به مرکز و شمال فلسطین اشغالی خبر دادند که تا پیش از این هیچ گاه هدف حملات موشکی قرار نگرفته بود.

منابع اسرائیلی اعلام کردند که آژیرهای خطر در شهرهای مرکزی و شمالی سرزمین های اشغالی برای اولین بار به صدا درآمده است. نیروهای مقاومت همچنین شماری از نظامیان اسراییلی را در مناطق مختلف هدف قرار دادند که حال شماری از آنها وخیم گزارش شده است.

در همین حال یائیر لاپید مامور تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی با انتقاد از نتانیاهو گفت که او این رژیم را به سمت آشوب هدایت می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: