کد خبر: 3971610
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، از اقدام روز گذشته اتریش در تروریستی خواندن هر دو شاخه سیاسی و نظامی حزب‌الله لبنان تشکر کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روسیاالیوم، گابی اشکنازی، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، از اقدام اتریش در افزودن شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان به فهرست تروریسم در کنار شاخه نظامی آن تشکر کرد.

گابی اشکنازی افزود: من از اتریش به خاطر افزودن شاخه سیاسی حزب‌الله به فهرست  سازمان‌های تروریستی مندرج در قانون نمادین و اعلام اینکه حزب‌الله به طور کامل یک سازمان تروریستی است، تشکر می‌کنم.

وی همچنین گفت: من از اتحادیه اروپا و سایر کشورها می‌خواهم که کل حزب‌الله را به عنوان  یک سازمان تروریستی اعلام کنند.

بدین ترتیب، اتریش به آلمان، جمهوری چک، اسلوونی و سوئیس که اخیرا تصمیمات مشابهی در مورد مسئله حزب‌الله گرفته‌اند، خواهد پیوست.

اشکنازی مدعی شد حزب‌الله یک سازمان تروریستی است که قبل از هر چیز به شهروندان لبنان آسیب می‌رساند و آنها را برای تأمین منافع ایران به گروگان می‌گیرد. 

گفتنی است، اتریش روز گذشته (جمعه) شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را تروریستی خواند.

این در حالی است که سیاست اتحادیه اروپا در این راستا این است که فقط شاخه نظامی حزب‌الله را تروریستی دانسته و بدین ترتیب، اتریش از این سیاست اتحادیه اروپا عبور کرده است.

وزیر خارجه اتریش مدعی شد: این گام نشانگر وضعیت گروه حزب‌الله است که تمایزی میان شاخه نظامی و سیاسی آن وجود ندارد. وی ابراز تأسف کرد که پیشرفتی در خصوص دعوت شورای امنیت برای خلع سلاح حزب‌الله حاصل نشده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: