کد خبر: 3971836
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
مقابل سفارت فلسطین در تهران انجام شد؛
جمعی از روحانیون و اتباع آذربایجانی مقیم ایران با برگزاری تجمعی در مقابل سفارت فلسطین در تهران، ضمن اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین، جنایات اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

به گزارش ایکنا، امروز یکشنبه، ‌ده‌ها نفر از شهروندان و روحانیون اهل جمهوری آذربایجان در اعتراض به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و غزه در مقابل سفارت فلسطین در تهران تجمع برگزار کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع با سردادن شعارهایی نظیر «آذربایجان بیدار است، از فلسطین حمایت می‌کند»، «ما قدس را آزاد می‌کنیم، اسرائیل را نابود می‌کنیم»، «کمک به اسرائیل حرام است»، «راه مسلمانان جهان از قدس می‌گذرد» و «خون کودکان فلسطینی روی زمین نخواهد ماند» انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آن اعلام کردند.

در این تجمع، همچنین بیانیه‌هایی به زبان‌های ترکی آذری، عربی و انگلیسی در حمایت از محور مقاومت و محکومیت حملات رژیم صهیونیستی قرائت شد.

شرکت‌کنندگان در پایان این تجمع که به همت «اتحادیه روحانیون آذربایجانی امت واحده» برگزار شده بود، پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

ترجمه متن بیانیه به شرح زیر است: 

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام بر مقاومت فلسطین، سلام بر شهدا، سلام بر مسلمانان عزتمند، سلام بر کسانی که جانشان را در راه خدا سپر کرده‌اند، سلام بر آنان که ریشه ظلم را می‌خشکانند، سلام بر مردان خدا.

امروز، روز برپایی حق است. امروز باطل به نابودی دچار می‌شود. امروز، روز پاسخ به ندای مظلومین است. امروز، روزی الهی است.

ما روحانیون آذربایجانی در این روزهای دشوار مردم عزیز و شجاع فلسطین در اینجا جمع شده‌ایم و از طرف خواهران و برادرانی که همیشه در مقابل باطل قرار دارند و با ظلم مبارزه می‌کنند، به مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنیم:

ای برادران و خواهران مظلوم فلسطینی ما! ای قهرمانانی که از دین خدا دفاع می‌کنید! ای مردم آزاده‌ای که برای آزادی بیت‌المقدس جان می‌دهید! ای لشکریان خدا که شبانه‌روز می‌جنگید تا ظالم را نابود کنید!

ما و همه آزادگان جهان، به ندای شما مردم مظلوم فلسطین پاسخ می‌دهیم. ما اعلام می‌کنیم که طبق فرمان رهبر عزیزمان، حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در کنار شما هستیم. ما آماده‌ایم که جان خود را به خاطر قدس فدا کنیم.

ما آذربایجانی‌ها، به عنوان بخشی از امت اسلامی، از دولت جمهوری آذربایجان می‌خواهیم که سوخت‌رسانی به رژیم تروریستی اسرائیل را متوقف کند. زیرا رژیم تروریستی خونخوار اسرائیل با سوختی که از مردم آذربایجان به یغما می‌برد، تسلیحات نظامی خود را برای قتل عام مردم مظلوم فلسطین به کار می‌گیرد.

بگذارید که همه دنیا بدانند، همانطور که امام خامنه‌ای وعده داده است، رژیم تروریستی خونخوار اسرائیل به زودی به همت مردم شجاع و غیور فلسطین و همه مردم آزاده جهان به طور کامل از روی زمین محو خواهد شد. ا‌ن‌شاءالله.

السّلام عليكم و رحمة الله بركاته
اتحادیه روحانیون آذربایجانی امت واحده.

ماه می 2021.»


اعلام همبستگی اتباع جمهوری آذربایجان در ایران با ملت فلسطین

اعلام همبستگی اتباع جمهوری آذربایجان در ایران با ملت فلسطین

اعلام همبستگی اتباع جمهوری آذربایجان در ایران با ملت فلسطین
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: