کد خبر: 3972037
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
آستان مقدس علوی با پایان یافتن ماه مبارک رمضان، گزارشی از برگزاری برنامه‌های رمضانی این آستان از جمله کنفرانس‌ها، نشست‌ها و محافل قرآنی را ارائه کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز قرآن آستان علوی، در طول ماه مبارک رمضان آستان مقدس علوی برنامه‌های متنوعی به منظور بهره بردن روزه‌داران از فیوضات ماه مبارک رمضان و تعالیم قرآنی برگزار کرد.
 
از جمله برنامه‌های این آستان، جزء‌خوانی قرآن کریم و محافل انس با قرآن بود که این مرکز در طول ماه رمضان سه دور ختم قرآن را پس از نماز صبح، پس از نماز ظهر و در ساعت 3 عصر برای نوجوانان و جوانان برگزار کرد. همچنین هر روز یک محفل انس با قرآن در ساعت 10 شب و در پایان جزء‌خوانی‌های هر روزه، برگزار می‌شد.
 
مرکز قرآن آستان علوی همچنین در ماه رمضان برنامه‌های علمی ویژه‌ای برگزار کرد از جمله کنفرانس علمی بین‌المللی «مرجعیت قرآنی امام حسن مجتبی(ع)» و شش نشست علمی مجازی در زمینه علوم قرآنی. علاوه بر آن یک مسابقه قرآن مجازی از طریق شبکه‌های اجتماعی از سوی مرکز فوق در ماه مبارک رمضان برگزار شد.
 
این مرکز با همکاری بخش ماهواره آستان مقدس علوی برای سومین سال متوالی مسابقه ملی قرائت قرآن را با مشارکت 300 قاری از استان‌های مختلف عراق برگزار کرد. این مسابقه در چهار مرحله و در طول روزهای ماه مبارک رمضان برگزار شد.
 
شعبه بانوان دارالقرآن آستان علوی نیز برنامه‌های قرآنی ویژه بانوان در ماه رمضان برگزار کرد از جمله جزءخوانی قرآن، مراسم شبی با قرآن، مسابقات قرآن، مسابقات و نشست‌های علمی قرآنی، و همچنین برنامه‌های آموزشی مداوم در زمینه حفظ و قرائت قرآن کریم.
 
شعبه تعلیم و تربیت آستان نیز یک مسابقه ملی در زمینه حفظ قرآن کریم ویژه قرآن‌آموزان این شعبه با مشارکت بیش از 150 قرآن‌آموز برگزار کرد که سه روز به طول انجامید.
 
در ادامه تصاویری از این برنامه‌های قرآنی مشاهده می‌کنید:
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: