کد خبر: 3972115
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
اتحادیه جهانی علمای مسلمانان با صدور فتوا حمایت همه جانبه از ملت فلسطین را فریضه شرعی همه کشورها و ملت‌های مسلمان خواند و آنها را به یاری ملت فلسطین فراخواند.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری اتحادیه جهانی علمای مسلمانان، اتحادیه بین‌المللی علمای مسلمانان در مورد وقایع کنونی در سرزمین فلسطین فتوایی جامع داده و وظایف قانونی در قبال آن را عنوان کرد.

در بیانیه این اتحادیه آمده است که حمایت و پشتیبانی از آرمان فلسطین و ملت فلسطین و رزمندگان مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و حمایت از زنان و مردان نگهبان مسجدالاقصی فریضه‌ای شرعی است که بر هر مسلمانی به حد توانایی خود واجب است.
اتحادیه جهانی علمای مسلمانان ضمن درخواست برای اولویت دادن به ملت فلسطین در بخشش، صدقات و زکات گفت: هر آنچه در خدمت اشغالگری و رژیم متجاوز و غاصب اسرائیل است از جمله به رسمیت شناختن و عادی‌سازی روابط و حمایت سیاسی یا اقتصادی یا هر چیز دیگری، نه تنها حرام است؛ بلکه مشارکت در جنایات علیه فلسطین اشغالی و مردم آن و علیه مسجدالاقصی است.
در ادامه بیانیه آمده است: اتحادیه جهانی علمای مسلمانان در حال پیگیری جرایم رژیم صهیونیستی و ارتش، پلیس و شهرک‌نشینان آن است، از جنگ ویرانگری که علیه نوار غزه راه انداخته تا حملات تروریستی که این رژیم علیه ملت فلسطین و حقوق آن در همه مناطق فلسطین و به خصوص در شهر قدس و علیه ساکنان آنجا و مسجدالاقصی مرتکب می‌شود.
اتحادیه جهانی علمای مسلمانان تأکید کرد که با این فتوا و بیانیه دینی خطاب به همه مسلمانان در شرق و غرب کره خاکی چند موضوع را تأکید می‌کند:
1- دفاع از آرمان فلسطین و عموم ملت فلسطین از زنان و مردان نگهبان مسجدالاقصی تا رزمندگان جبهه مقاومت غزه به هر وسیله ممکن یک فریضه شرعی و ضرورتی واقعی برگردن همه کشورها، ملت ها و نهادهای مسلمان است و در کتاب و سنت بسیار بر این قضیه تأکید شده است.
2- بر این اساس ما همه مسلمانان را دعوت می‌کنیم با هر نوع حمایت مالی، سیاسی، رسانه‌ای، علمی و قلبی به یاری مستمر و فوری از فلسطین و مسجدالاقصی و ساکنان آنجا بشتابند.
3- از جمله راه‌های کمک به ملت فلسطین جمع‌آوری کمک‌های مالی و رساندن آن به دست فلسطینیان مستحق و نهادهای آن است و هر گونه کارشکنی در این مسیر خدمت به دشمن اشغالگر و جنایات آن است.
4- از کشورهای عربی و اسلامی که به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده‌اند، می‌خواهیم که همه روابط خود را با این رژیم قطع واز به رسمیت شناختن این رژیم انصراف دهند و هر لانه صهیونیستی را در کشورشان اعم از سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا دفاتر تماس یا دفاتر تجاری یا رسانه‌‌ای را تعطیل کنند.
5- ما از علما، اندیشمندان و اصحاب رسانه می‌خواهیم به تکلیف خود در پشتیبانی دائمی از آرمان فلسطین از طریق تخصص خود اهمیت حمایت از آرمان فلسطین را روشن کرده و با تحریف‌ها به مقابله بروند.
6- ما تأکید می‌کنیم که وعده خداوند در پیروزی ملت مظلوم ما در قدس و غزه عزیز و هر کجای دیگر از فلسطین دیر یا زود محقق خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: