کد خبر: 3981457
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰

کنفرانس«توسعه ارتباطات فرهنگی بانوان درجهت تمدن نوین اسلامی» به همت خانه فرهنگ ایران در پیشاور و با مشارکت دانشکده بانوان سیتی گلبهار برگزار شد.

به گزارش ایکنا از پاکستان، در این کنفرانس  مهران اسکندریان، رییس خانه فرهنگ ایران در پیشاور؛ طاهره صغیردار، رییس دانشکده بانوان سیتی گلبهار این شهر؛ رابعه بصری، نماینده مجلس ایالت به عنوان مهمان ویژه؛ محمد جمال ،معاون دانشکده ادوارد پیشاور؛ فخرالاسلام، رییس بخش مطالعات پاکستان دانشگاه پیشاور؛ بسمینه سراج، رییس اسبق دانشگاه بانوان بی‌نظیربوتو؛ روبینه معین، رییس شاخه بانوان نهضت بین‌المللی منهاج القرآن و جمع زیادی از دانشجویان حضور داشتند.

طاهره صغیردار، رییس دانشکده بانوان سیتی گلبهار پیشاور، طی سخنانی در این کنفرانس گفت: طرح نظریه جهانی تمدن نوین اسلامی توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، از ضرورت‌های تمام جوامع اسلامی برای تشکیل یک تمدن واحد نوین اسلامی بوده و ایشان برای رسیدن به ارزش‌ها، داشته‌ها و اعتقاد به باورهای جهان اسلام، در جهت تشکیل امت واحده و به تبع آن خدمت به بشریت، بابی نو را گشودند.

برگزاری کنفرانسی با موضوع زنان و ارتباطات در پیشاور پاکستان / آماده
رابعه بصری، نماینده حزب تحریک انصاف پاکستان در مجلس ایالت خیبرپختونخوا در بخشی از سخنان خود گفت: بانوان کشورهای اسلامی با حضور فعال خود در حوزه فرهنگی، قادر به ایجاد تحولات بزرگ و روابط فرهنگی در سطح بین‌الملل هستند.

نماینده مجلس ایالت خیبر پختونخوا با اشاره به توسعه ارتباطات در جهان امروز گفت: در این عرصه بزرگ جهانی، بانوان جوامع اسلامی باید با عزم جدی، تلاش مضاعف، حضور پررنگ و تأثیرگذاری در جهت همگرایی فرهنگی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی، ایفای نقش کنند.

مهران اسکندریان، رییس خانه فرهنگ ایران درپیشاور در بخشی از مقاله ارايه شده خود با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در معرفی اجمالی نظریه ایشان پیرامون تمدن نوین اسلامی گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این تمدن را به دو بخش اصلی سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم کردند که برای تحقق کامل هر کدام از این بخش‌ها برای تبیین مبنایی نقش زنان در تمدن نوین اسلامی، دو عنصر اساسی پرورش انسان و تولید فکر مطرح شده است.

برگزاری کنفرانسی با موضوع زنان و ارتباطات در پیشاور پاکستان / آماده
مهران اسکندریان با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات فرهنگی در جهان معاصر گفت: ترویج اندیشه و حضور فعال زنان مسلمان در جامعه بین‌الملل، می‌تواند نقش مؤثری در تبیین نظریه تمدن نوین اسلامی مطابق با آرمان‌های مقام معظم رهبری در جهت عزت‌مندی جوامع اسلامی داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: