کد خبر: 3997726
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وضعیت بد اقتصادی و متعاقب آن شرایط سخت گروه‌های هدف بهزیستی، از نهادهای دولتی و غیردولتی برای کمک به کاهش آسیب‌ها و بهبود شرایط مددجویان بهزیستی درخواست همکاری کرد.

سازمان‌های دولتی و غیر دولتی برای بهبود شرایط مددجویان بهزیستی کمک کنند

به گزارش خبرنگار ایکنا، وحید قبادیدانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، امروز 24 شهریورماه، در جمع خبرنگاران از کمک 25 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به مددجویان این سازمان خبر داد و اعلام کرد: این کمک به دو گروه از مددجویان بهزیستی اختصاص داده شد.

وی تشریح کرد: برای 50 هزار فرد دارای معلولیتی که در مراکز نگهداری شبانه‌روزی معلولان و سالمندان نگهداری می‌شوند مبلغ 100 هزار تومان برای تهیه اقلام بهداشتی و پیشگیری از کرونا اختصاص داده و بر روی کارت بانکی مراکز خیریه نگهداری از افراد دارای معلولیت شارژ شد. این مبلغ در مجموع پنج میلیارد تومان شد.

قبادی‌دانا ادامه داد: برای 50 هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی که از این سازمان درخواست کمک کرده بودند نیز برای هر خانوار مبلغ 400 هزار تومان و در مجموع 20 میلیارد تومان به کارت بانکی این افراد واریز شد.

وی با تأکید بر اینکه نیاز جامعه هدف بهزیستی بیش از این مبالغ است، گفت: در شرایطی هستیم که یک میلیون و 600 هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی قرار دارند. همچنین یک میلیون و 80 هزار خانوار مددجوی سازمان بهزیستی نیز مستمری ماهانه دریافت می‌کنند. با توجه به شرایط سخت اقتصادی و شرایطی که بیماری کرونا ایجاد کرده است کمک‌های دولتی و غیر دولتی از سوی دستگا‌ه‌ها، مجموعه‌ها و سازمان‌ها می‌تواند شرایط سختی که برای گروه‌های هدف سازمان بهزیستی وجود دارد را تا حدی بهبود بخشد.

رئیس سازمان بهزیستی در پایان گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، مسئول حقیقی کمک به معلولان فقط سازمان بهزیستی نیست بلکه همه مردم و بخش‌های دولتی، غیر دولتی و سازمان‌های انقلابی مسئول هستند و امیدواریم شاهد ادامه کمک‌های مجموعه‌هایی مثل بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و سایر دستگاه‌ها در این زمینه باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: