کد خبر: 3997736
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری تبیین کرد؛
حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه کتاب عاشورا دو جلد دارد که یکی جلد امام حسین(ع) و جلد دوم حضرت زینب(س) است، گفت: عاشورا به قرائت حضرت زینب(س) این است که هیچ بن‌بستی پیش روی مؤمن وجود ندارد و همه امید است.

لغو اجرای سند ۲۰۳۰ هر چند با تأخیر ارزشمند است

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در سومین اجلاس کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، امروز 24 شهریورماه، در اختتامیه سومین اجلاسیه کنگره سیزدهم که در مجتمع آدینه برگزار شد، با اشاره انتخابات دانش‌آموزی اعضای شورای مرکزی، اظهار کرد: انتخابات ما می تواند الگویی برای انتخابات کشوری باشد. در عین جدی و قوی بودن، مرزهای ادب و اخلاق در آن صیانت می‌شود.

وی ادامه داد: کسانی که در عصر غیبت موفق می‌شوند زیست مهدوی را رعایت کنند مثل اصحاب پیامبر(ص) خواهند بود؛ فرصت انجمن اسلامی، فرصت دلدادگی و تعاون جمعی برای آرمان مهدوی است.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری با اشاره به جمله امام خمینی(ره) در جمع دبیرستانی‌ها که فرمودند: «هر یک اژ این انجمن‌های محترم، شعبه‌ای است از آن انجمن‌های بزرگ اسلامی تحت رهبری امام زمان(عج) است»؛ خطاب به دانش‌آموزان عضو انجمن اسلامی، گفت: شما فرزندان معنوی حضرت هستید پس برایشان بنویسید و بگویید. نامشان را ترویج کنید و یادشان را گرامی بدارید. انجمن اسلامی باید این پرچم را برافراشته کند. کل فعالیت انجمن اسلامی در تمام ساحات زیر پرچم آرمان مهدوی (عج) است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه انجمن اسلامی باید قوی باشد تا ایران قوی را بسازیم، اظهار کرد: روی قوت فکری، قوت معنوی و قوت ذکری کار کنید؛ در قوت ذکری باید نماز برجسته‌سازی شود یعنی به نماز برسید که نماز به شما کمک خواهد کرد و نکته بعدی یاد حضرت ولیعصر(عج) است.

وی افزود: نکته بعدی قوت جسمی است که نباید دست کم گرفته شود. فقر حرکتی مخصوصا در جریان کرونا خیلی خودش را نشان می‌دهد. در این راستا هم در تغذیه مناسب و هم ورزش تلاش کنید. دانش‌آموزان باید قوی از نظر فکری، قوی از نظر ذهنی و معنوی، قوی از نظر جسمی، قوی از نظر بصیرتی و قوی از مهارتی باشند؛ قوت مهارتی را از دست ندهید و روی چند مهارت نوشتاری، گفتاری، سواد رسانه‌‌ای و ارتباط مؤثر کار کنید.

وی تصریح کرد: دو معدن گنج تمام ناشدنی دارید که تمام نیازهای امت را در این عصر پاسخ می‌دهد؛ یکی اصل و دیگری فرع است؛ اصل فرهنگ عاشوراست. کتاب عاشورا دو جلد دارد؛ یکی جلد امام حسین(ع) و جلد دوم حضرت زینب(س). مراجعه فعال به این ذخیره بی‌نظیر باید دستور کار مؤمن باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: عاشورا به قرائت حضرت زینب(س) این است که هیچ بن‌بستی پیش روی مؤمن وجود ندارد و همه امید است. نکته بعدی استقامت است که در این مسیر باید ملامت‌ها و سختی‌ها را تحمل کنید. سومین مسئله، تحت هر شرایطی وفاداری به اصول است و نکته دیگر بیان و تببین است که مکتب عاشورا را زنده نگه داشت.

وی با تأکید بر اینکه به روز شده فرهنگ عاشورا، دفاع مقدس است، ادامه داد: تدوام دفاع مقدس در دفاع از حرم بود که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نقش ویژه‌ای داشت؛ قرائت عصری فرهنگ عاشورا، دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: اتحادیه از صدر تا ذیل که ذیل یعنی دانش‌آموزان قوی‌تر هستند با همه توان و همه وجود در جهت تحقق آرمان‌های بزرگ هستیم و از هیچ تلاشی به دولت، مجلس و قوه قضائیه دریغ نمی‌کنیم. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باید پرچمدار عدالت و فساد ستیزی ذیل فرهنگ عاشورایی و معارف مهدوی(عج) باشد.

نماینده مقام معظم رهبری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار کرد: ما از این اقدام خوب که البته با تأخیر توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد که اجرای سند ۲۰۳۰ را لغو کرد، تشکر می کنیم حتی با اینکه با تأخیر انجام شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: