کد خبر: 4000259
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در پیامی درگذشت عالم ربّانی و سالک توحیدی آیت‌الله آقای حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.

به گزارش ایکنا، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در پی درگذشت علامه حسن‌زاده آملی، پیام تسلیتی صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«اِنَّا للهِ وَ اِنَّا اِلَیهِ رَاجِعُون
الهى، موج از دریا خیزد و با وى آمیزد و در وى گریزد و از وى ناگزیر است.
يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلى رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبادِي وَ ادْخُلِي جَنَّتِي .

با قلبی اکنده از حزن و آه و اندوه، ارتحال روح عرشی عارفِ واصل و جان ملکوتی مرتقی به اسماءالله و معارج و مدارج قرآنیه، علامه دوران و نادره دهر حضرت آیت‌الله نجم‌‌الدین حسن‌زاده آملی طبری(تغمدالله برحمته الخاصه و اسکنه فسیح جناته) به عالَم اُنس و غیب را به سوگ می‌نشینیم. گستره علمی و مقامات عرفانی و شهودی این عَلَم تقوا و هدایت چنان بود که ایشان را در تاریخ علمای اسلام ممتاز و آثار قلمی شان را شاخص بالبنان نمود. دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی ضایعه فقدان این مفسر کتاب الله و نفس قدسی را به محضر مقدس امام عصر (عجل الله تعالی فرجه)، رهبر معظم انقلاب و علمای اعلام و مردم بزرگوار ایران تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید و از حضرت حق متعال رحمت خاصه و علو درجات برای آن راحل عزیز و جزای صبر بر این مصیبت را برای ارادتمندان و سوگواران مسالت می‌نماید.
وَسَلَامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَيَوْمَ يَمُوتُ وَيَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّا

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: