کد خبر: 4000355
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد که برای شرکت‌کنندگان در نشست دعوت به سازش با رژیم صهیونیستی در مرکز منطقه کردستان عراق قرار بازداشت صادر کرده است.

به گزارش ایکنا، شورای عالی قضایی دستور بازداشت شخصیت‌هایی را که در نشست دعوت به سازش در اربیل شرکت کرده بودند، صادر کرد.

به گزارش روسیا الیوم، شورای عالی قضایی بر اساس اطلاعاتی که دفتر مشاور امنیت ملی عراق به آن ارائه داده بود، با صدور بیانه‌ای تأکید کرد که برای وسام الحردان، رئیس صحوة العراق که بیانیه دعوت به عادی‌سازی روابط با اسرائیل را در نشست اربیل قرائت کرده بود، قرار بازداشت صادر شده است.

دراین بیانیه آمده است: قرار بازداشت دوم برای مثال الآلوسی، عضو سابق پارلمان عراق و قرار بازداشت سوم برای سحر کریم الطائی، کارمند وزارت فرهنگ عراق صادر شده که شرکت آنها در نشست سازش جرم بوده است.

بر اساس اعلام شورای عالی قضایی عراق، به محض اطلاع از دیگر شرکت‌کنندگان نشست اربیل قرار بازداشت‌های دیگری هم صادر خواهد شد.

روز جمعه گذشته نشستی در هتل دیوان اربیل مرکز منطقه کردستان عراق با حضور شخصیت‌هایی عشایری و آکادمیک برگزار شد که در آن دعوت به عادی‌سازی روابط عراق با رژیم صهیونیستی شده بود، چیزی که موج محکومیت گسترده مقامات و شخصیت‌های عراقی را به همراه داشت و منطقه کردستان عراق هم اعلام کرد که حاضران در این نشست به خارج از این منطقه تبعید خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: