کد خبر: 4000901
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
«چهل دسته گل سفارشی» روایت‌هایی کوتاه از ارادت‌های شهدا به حضرت زهرا(س) به همت انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد.

«چهل دسته گل سفارشی» به هفته دفاع مقدس رسیدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی؛ کتاب «چهل دسته گل سفارشی» برش‌هایی از خاطرات چهل شهید است که دربرگیرنده عشق و ارادت شهدا به حضرت زهرا(س) و نیز عنایت آن بانو به این چهل دسته‌گل است.

سیدمهدی موسوی نویسنده اثر، برای توصیف این عشق و ارادت هم از زبان روایت بهره جسته و هم از زبان شعر. به قول خودش آنجا که زبان روایت تاب نمی‌آورد، شعر از راه می‌رسد و بخشی از بار ماجرا را به دوش می‌کشد. بُرش‌های مناسب و کوتاه از خاطرات و همچنین تلفیق نثر و شعر، دو شاخصه‌ای است که کتاب را از کتاب‌های مشابه متمایز می‌کند.

در برشی از کتاب می‌خوانیم: «علی‌رضا ادامه داد: «فقط از خدا می‌خواهم روز شهادت بی‌بی شهید شوم». سرانجام، آرزوی علی‌رضا هاشم‎نژاد در سال۱۳۶۵ برآورده شد و روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، در شلمچه به دیدار معبود شتافت، آن هم در قنوت نماز صبح! در نمازش علی‌رضا آخر/ ربنا گفت و کربلایی شد/ او رضای علی و فاطمه را/ برگزید و علی‌رضایی شد».

کتاب «چهل دسته گل سفارشی» روایت‌هایی کوتاه از ارادت‌های شهدا به حضرت زهرا(س) در قطع رقعی است که به کوشش سیدمهدی موسوی در ۹۲ صفحه به نگارش درآمده و همزمان با هفته دفاع مقدس به همت انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتب می‌توانند از طریق سایت nashreshahidkazemi.ir یا ارسال نام کتاب به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ اقدام و کتاب در قالب طرح تابستانه با تخفیف ویژه تهیه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: