کد خبر: 4004123
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز در گفت‌وگوی تلفنی با رهبر کاتولیک‌های جهان وی را در جریان تازه‌ترین تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه قدس و به خصوص مسجدالاقصی قرار داد و پاپ نیز بر حمایت از فلسطینی‌ها تأکید کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان در تماس تلفنی با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان وی را در جریان تازه‌ترین تحولات فلسطین قرار داد.

در این گفت‌وگو عباس بر ضرورت توقف اقدامات خصمانه شهرک‌نشینان صهیونیست و نظامیان اشغالگر صهیونیستی در شهر قدس و به خصوص یورش‌های افراط‌گراهای صهیونیست به مسجد الاقصی و احترام نگذاشتن آنها به وضعیت تاریخی حرم  شریف قدسی تاکید کرد و درباره عملیات رژیم صهیونیستی در تخریب خانه‌های فلسطینیان در محله‌های الشیخ جراح و سلوان قدس و بیرون کردن اهالی آنجا از خانه‌هایشان هشدار داد.

رئیس تشکیلات خودگردان همچنین بر ضرورت آنچه فرایند سیاسی برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی در خاک کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی خواند، تاکید کرد.

عباس روابط دوستی و همکاری با پاپ و واتیکان به منظور تحکیم اصول ثبات و صلح در منطقه را ارج نهاد و تاکید کرد، طرف فلسطین به صلح مبتنی بر قطعنامه‌های بین‌المللی پایبند است.

رئیس تشکیلات خودگردان بر اهمیت حفظ امنیت و حاکمیت قانون و حفظ موجودیت مسیحیان در خاک فلسطین و تقویت تسامح و حفاظت از همگان تأکید کرد.

پاپ نیز در این گفت‌وگو تأکید کرد: ما همگی خواهان راه حل دو دولتی هستیم و قدس شرقی پایتخت کشور فلسطین است و این راه درست است، زیرا راه رسیدن به صلح است.

رهبر کاتولیک‌های جهان از تداوم ارتباط خود با رئیس تشکیلات خودگردان ابراز رضایت کرد و گفت: ما همواره در کنار شما و نزدیک شما هستیم و همچنان هم حامی شما خواهیم بود و برای دستیابی به صلح تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: