کد خبر: 4004490
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
جلد سوم تفسیر قرآن کریم با احادیث پیامبر(ص) و ائمه(ع) تألیف «نورالدین ابو لحیه»، اندیشمند الجزایری در این کشور منتشر شد.

به گزارش ایکنا، این تفسیر موضوعی از قرآن «التنزیل و التأویل» نام دارد و جلد سوم آن با عنوان «القرآن و تحریف الغالین» منتشر شده است.

این تفسیر شیوه‌ای نو در ارائه مفاهیم قرآنی در قالب داستان بلند است و جلد سوم آن در 852 صفحه در الجزایر منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

«التنزیل و التأویل» در هر جلد یک موضوع را مورد توجه قرار داده و در آن آیات قرآن در کنار احادیث پیامبر(ص) و ائمه(ع) در قالب داستان بلند ارائه شده است.

بنا به اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نویسنده هدف خود را چنین توضیح داده است: این تفسیر در سه قسمت تلاش می‌کند اشتباهات بزرگی را که در تعامل با قرآن برای برخی مسلمانان پیش آمده است، تصحیح کند، برخی مسلمانان به جای تأمل و تدبر در اهداف، پیام‌ها و مقاصد قرآنی به برخی علوم حاشیه‌ای مانند رسم الخط، قرائت، تجوید، اسباب نزول، اماکن نزول و مصداق نزول بهای بسیار داده و از فهم حقیقی آیات قرآن بازمانده‌اند.

نورالدین ابولحیه در این تفسیر تلاش می‌کند ضمن اذعان به اهمیت علوم فوق، آنها را در جایگاه مناسب خود نشانده و بیش از اطلاعات ظاهری قرآن، عمق معانی، اهداف و مقاصد کتاب آسمانی قرآن را مدنظر قرار دهد.

گفتنی است؛ در منطقه شمال آفریقا از جمله الجزایر، علوم قرائت، رسم الخط، تجوید و ... اهمیت بسیاری دارد و بیشتر تألیفات مؤلفان قرآن در این زمینه‌ها است و انتشار تفسیری تدبری و موضوعی مانند «التنزیل و التأویل»، پدیده‌ای کاملا نو در منطقه به شمار می‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: