کد خبر: 4004774
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷
وزیر دادگستری سودان امروز چهارشنبه با وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در پایتخت امارات درباره تقویت همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از الخلیج الجدید، نصر‌الدین عبدالباری، وزیر دادگستری سودان و عیساوی فریج، وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه در ابوظبی، پایتخت امارات با یکدیگر دیدار کردند.

دو وزیر راه‌های همکاری مشترک بین دو کشور، به ویژه در پروژه‌های آموزشی و فرهنگی متقابل را مورد بحث قرار دادند.

خارطوم این ملاقات و محتوای گفت‌وگوهای دوجانبه بین دو طرف را پیش از این اعلام نکرده بود، اگرچه  که گام‌هایی در جهت عادی‌سازی بین خارطوم و تل‌آویو برداشته شده است.

در حال حاضر تعدادی از وزرای صهیونیست در امارات حضور دارند تا در جشن بزرگی به مناسبت سالگرد توافقنامه‌های موسوم به ابراهیم (توافق سازش) با حضور نمایندگان شش کشور خاورمیانه شامل امارات، مصر، اردن، بحرین، سودان و مراکش و رژیم صهیونیستی شرکت کنند.

چند روز پیش سفر یک هیئت نظامی سودانی تحت نظارت محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، نائب رئیس شورای حاکمیتی سودان به سرزمین‌های اشغالی فاش شد؛ اما دلایل این سفر مشخص نشده است.

منابع دیپلماتیک سودان فاش کردند که سودان در حال آماده شدن برای امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در ماه اکتبر است.

در سپتامبر 2020(25 شهریور ماه 1399) مقامات رژیم صهیونیستی، امارات متحده عربی و بحرین توافقنامه‌ سازش را در کاخ سفید با حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا امضا کردند. یک ماه بعد از آن، رژیم صهیونیستی و سودان قصد خود را برای عادی‌سازی روابط اعلام کردند، در حالی که مراکش  هم در دسامبر گذشته روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی برقرار کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: