کد خبر: 4005456
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
کتاب «مثل یک خواب شیرین» خاطرات شهید مدافع حرم، سردار حمید مختاربند به روایت همسر به همت انتشارات شهیدکاظمی رونمایی شد.
کتاب خاطرات شهید مدافع حرم رونمایی شدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی؛ کتاب «مثل یک خواب شیرین» که شامل خاطرات سردار مدافع حرم شهید حمید مختاربند است، امروز 24 مهر با حضور خانواده و همرزمان شهید و همزمان با سالروز شهادت وی در مسجد باقریه قم رونمایی شد.
 
در این مراسم که با حضور حجت‌الاسلام رضا محمدی از کارشناسان حوزه علمیه و شبکه معارف رادیو و تلویزیون برگزار شد؛ به خاطراتی از خدمات و فعالیت‌های جهادی این شهید پرداخته شد و در ادامه روایتی از سیره و سبک زندگی از زبان داماد شهید مختاربند در قالب خاطره بیان شد.
 
در ادامه مراسم از کتاب ارزشمند «مثل یک خواب شیرین» با حضور جمعی از خانواده شهید و همرزمان و دوستان شهید رونمایی شد.
 
سردار حاج حمید مختاربند، کسی است که سال‌ها در جبهه‌های دفاع مقدس بوده و بعد از جنگ دغدغه‌های فرهنگی را دنبال کرده و جدای از آن‌ها، مناصب مختلف داشته و حتی به ریاست بانک‌های انصار استان‌های جنوبی و بعدش استان قم رسید. اما مجاهدت را فراموش نکرد. شرح شنیدنی زندگی این شهید بزرگوار از زبان همسر او روایت شده و کتاب به قلم دختر شهید به رشته تحریر در آمده است.
 
کتاب خاطرات شهید مدافع حرم رونمایی شد
 
نویسنده سعی کرده، فقط منتقل‌کننده روایت مادرش باشد و به خاطر نسبتش با شهید بی‌جهت احساساتی نشود. اما روایت همسر به خودی خود جذابیت و کشش زیادی برای خواندن دارد. تصویر‌سازی‌های کتاب از روند زندگی با یک مجاهد دغدغه‌مند، بسیار زنده، واقعی، شیرین و به دور از غلو است و به خوبی می‌تواند الگوی زندگی جوانان امروز باشد.
 
در بخشی از این کتاب آمده است: حاج حمید کنارم نشست و گفت: «خانم می‌دونی شهادت یعنی چی؟ یعنی من برم بهشت منتظر شما بمونم تا بیاید و اونجا دوباره دور هم جمع بشیم.» از شدت گریه نفسم بالا نمی‌آمد، حاجی سرم را روی سینه‌اش گذاشت و گفت: «خانم تو باید قوی باشی؛ باید بتونی بعد از من به عنوان همسر شهید سخنرانی کنی...» حاجی داشت مرا برای یک مسئولیت مهم آماده می‌کرد. اما من به صدای تپش قلبش گوش می‌دادم و آرزو می‌کردم زمان بایستد و این ضربان زندگی‌بخش تا ابد در گوشم ادامه داشته باشد.
 
«مثل یک خواب شیرین» خاطرات شهید مدافع حرم، سردار حاج حمید مختاربند به روایت همسر است که در قطع رقعی و به قلم طیبه مختاربند به همت انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شد است.
 
علاقمندان برای تهیه این کتاب با تخفیف ویژه می‌توانند از طریق سایت انتشارات شهیدکاظمی nashreshahidkazemi.ir یا ارسال نام کتاب به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ اقدام کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: