کد خبر: 4009901
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹

رسانه‌های عبری زبان خبر دادند به دنبال کودتای نظامی در سودان هیئتی از رژیم صهیونیستی برای دیدار با مقامات نظامی سودان به این کشور سفر کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از القدس العربی، هیئتی از مسئولین سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد) هفته گذشته و پس از کودتای نظامی در سودان با یک مقام نظامی این کشور در خارطوم دیدار کرد.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت با اعلام این خبر گزارش داد، هدف از سفر این هیئت اسرائیلی میانجی‌گری میان طرفین مناقشه در این کشور نبوده، بلکه اسرائیل به منظور شناخت اوضاع سودان این هیئت را اعزام کرده است.

به نوشته این روزنامه در شرایطی که دولت و شورای حاکمیتی سودان منحل شده است، تل‌آویو که برای عادی سازی روابط خود با خارطوم به عنوان بخشی از توافقات آبراهام با میانجی‌گری آمریکا تلاش کرده، درصدد اطلاع از واقعیت اوضاع در سودان است.

به گفته یک دیپلمات غربی، محمد حمدان دقلو فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان و از فرماندهان کودتای نظامی در این کشور یکی از افرادی است که هیئت صهیونیست با آنها در خارطوم دیدار داشته است.

دقلو چند هفته قبل از وقوع کودتای نظامی در سودان در رأس یک هیئت نظامی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین سفر کرد.

عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان و رئیس شورای حاکمیتی این کشور دوشنبه هفته گذشته از ایجاد وضعیت فوق العاده در سودان و انحلال شورای حاکمیتی و هیات دولت  انتقالی این کشور خبر داد و دولت مدنی عبدالله حمدوک را به توطئه و تحریک علیه ارتش متهم کرد.

سودان ژانویه گذشته به طور رسمی با آمریکا توافقنامه موسوم به آبراهام را که مربوط به روند تازه سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی است، امضا کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: