کد خبر: 4015432
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۴
آستان مقدس حسینی از آغاز طرح احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) خبر داده است که در ضلع جنوب شرقی حرم مطهر امام حسین(ع) احداث می‌شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری عتبه حسینی، آستان مقدس حسینی از احداث صحن امام حسن مجتبی(ع) در ضلع جنوب شرقی به سمت باب القبلة از حرم حسینی خبر داده و آن را نخستین نقطه مهم برای توسعه در مجاورت منطقه بین‌الحرمین خوانده است.

مهندس حسین‎ رضا مهدی؛ رئیس بخش طرح‌های مهندسی و فنی تصریح کرد: ساخت صحن امام حسن مجتبی(ع) در دو ماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود. مراحل فعلی کار در مرحله تخریب و از بین بردن اراضی گرفته شده و تملک اراضی بیشتر است.

وی در ادامه افزود: هدف از ساخت این صحن ایجاد فضایی به مساحت 100 هزار مترمربع برای خدمت به زائران است. این صحن شامل فضاهای عبادی، خدماتی، فکری و فرهنگی است. صحن جدید از موقعیت جغرافیایی مهمی برخوردار است. این صحن در مجاورت باب قبله حرم امام حسین(ع) منتهی به ضلع شرقی تا خیابان امام علی(ع) قرار دارد.

آستان مقدس امام حسین(ع) با انجام پروژه‌های مهندسی و فنی، ساماندهی و توسعه جاده‌های نزدیک صحن شریف را در راستای فراهم کردن امکانات بیشتر برای زائران و ارائه بهترین خدمات به آن‌ها در مراسم مختلف در دستور کار دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: