کد خبر: 4016800
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵

دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» با تغییراتی اندک در مقایسه با دوره گذشته آغاز شد و شرکت‌کنندگان تا پایان آذر فرصت شرکت در این جشنواره را دارند.

به گزارش ایکنا؛ نخستین فراخوان این جشنواره دو سال پیش منتشر شد و فراخوان دومین جشنواره ملی عکس شکوه جمعه با تغییراتی اندک در مقایسه با دوره گذشته آغاز شده است تا هنرمندان در این رویداد بزرگ هنری ملی شرکت کنند. ابراهیم سلیمانی دبیر این دوره از جشنواره است.

با توجه به رعایت جنبه‌های بهداشتی، نماز جمعه در بسیاری از شهرهای کشور برگزار نشد؛ اما در حال حاضر که به همت مدافعان سلامت شرایط، بهبود نسبی یافته و این فرصت ایجادشده که مؤمنان دورهم بیایند و نماز باشکوه جمعه در سراسر میهن اسلامی برگزار شود از همین رو فرصت مغتنمی برای هنرمندان عکاس است تا در این هفته‌های باقی‌مانده از فرصت فراخوان در مصلا‌های نماز جمعه حضور پیداکرده و به ثبت تصویرهای هنرمندانه از این رویداد بسیار مهم اقدام کنند.

محورهای دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» جلوه‌های حضور در نماز جمعه با تأکید بر حضور خانواده،کودکان، نوجوانان و جوانان، مناسک جمعه، حضور انبوه، صف‌بندی‌های منظم، زیبایی‌های بصری مصلاهای نماز جمعه، همبستگی امت (نماز جمعه محور وحدت)، مردم و نماز جمعه، آداب و سنن اجتماعی و مذهبی جمعه، اجتماعات وحدت‌بخش، در سنگر وحدت و عزت، اجتماعات سیاسی، روایت تصویری از ارتباط و انس بی‌تکلف مردم و مسئولان، ارتباط عاطفی امامان جمعه با مردم و پرتره امامان و مفاخر جمعه، شهدای نماز جمعه، حجاب و پوشش نمازگزاران جمعه، ظرفیت‌ها و جلوه‌های اجتماعی و سیاسی و دینی در نماز جمعه، جزو موضوعات و محورهای این دوره از جشنواره است.

در این دوره از فراخوان بر ثبت تصاویر حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در نماز جمعه تأکید شده است که این بخش باید به شکل پررنگ‌تر از دوره قبل اتفاق بیفتد.

داوران جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» آقایان سیدعباس میرهاشمی، فرهاد سلیمانی و حسن قائدی از استادان و بزرگان عکاسی ایران‌زمین و چهره‌های شناخته‌شده در طول سال‌های گذشته هستند که قضاوت و داوری این دوره از جشنواره را بر عهده خواهند داشت.

جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» با همکاری دفاتر ائمه جمعه، نمایندگی‌های شورای سیاست‌گذاری در استان‌ها و هنرمندان عکاس ایران اسلامی برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان تا پایان آذرماه فرصت شرکت در این جشنواره را دارند. تاریخ برگزاری این جشنواره بهمن‌ماه برای داوری و انتخاب است و اواخر بهمن یا اوایل اسفندماه اختتامیه و مراسم و اهدای جوایز را خواهیم داشت.

راه‌های ارسال عکس از طریق سایت است؛ تعداد آثار محدودیت دارد اما به لحاظ تاریخی محدودیتی وجود ندارد؛ یعنی عکس‌های مربوط به این موضوعات را از پیروزی انقلاب اسلامی تا اکنون می‌توانند مدیریت و ارسال کنند.

گفتنی است، علاقه‌مندان باید تمامی فایل‌ها را به نشانی دبیرخانه دومین جشنـواره ملی عکس «شکـوه جمعه» در سامانـه الکـترونیکی ShokuheJome.ir و یا در قالب لـوح فشرده CD به نشانی دبیرخانه مسابقه در تهران با پست سفارشی ارسال کنند.

برای اطلاع از شرایط بخش تک عکس، مجموعه عکس و عکس‌های موبایلی به تارنمای الکترونیکی namazjomeh.ir مراجعه و در بخش جشنواره‌ها فراخوان را مطالعه کرده و با ضوابط و شرایط شرکت، بیشتر آشنا شوند.

نشانی دبیرخانه در تهران: خیابان جمهوری اسلامی- خیابان 12 فروردین جنوبی – کوچه دانش – فرعی اول سمت چپ – ساختمان دانش – طبقه اول – تولیدات هنری و رسانه‌ای. کد پستی: 1316674418 – تلفن همراه دبیرخانه:09121539640

جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» برگزار می‌شود

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: