کد خبر: 4018442
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴

فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اعلام شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دانشجويان مؤلف و مترجم فرصت دارند تا 28 اسفند ۱۴۰۰ آثار خود را به دبيرخانه دائمی جشنواره ملی كتاب سال دانشجويی ارسال كنند.

شرايط شركت در جشنواره

بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب سطوح ۲و ۳ می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و بر اساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و دو بخش ویژه و بین‌الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بر این اساس همزمانی دوره تحصيل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی كتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار كتاب از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان ۱۴۰۰، ثبت‌نام اینترنتی، ارسال دو جلد از كتاب به دبيرخانه و ارسال نسخه‌ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرايط شرکت در جشنواره ملی كتاب سال دانشجويی است.

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر دو سال پس از فارغ‌التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق‌الذکر (۱۳۹۸-۱۴۰۰ ) به چاپ رسانده‌اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

کتاب‌های الكترونيک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز بايد داراي مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

يادآور می‌شود آثار دريافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای كه توسط بيش از يک نفر تأليف يا ترجمه‌شده‌اند، صرفاً يک جايزه تعلق خواهد گرفت.

نحوه مشارکت ناشران

بر اساس اين فراخوان، ناشران محترم نیز می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشراني كه اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته و بر اساس ملاک‌های دبیرخانه، بهترین شکل مشاركت را در جشنواره داشته‌اند، تجليل خواهد شد.

بخش ویژه جشنواره

این بخش، به موضوعات «اقتصاد مقاومتی و تولید ملی»، «تاریخ شفاهی»، «ادبیات فولکلور» و «علوم انسانی اسلامی» اختصاص دارد.

بخش بین‌الملل جشنواره

این بخش به دانشجویان خارجی که در موضوع ایران کتاب نوشته‌اند، اختصاص‌یافته است. موضوع ایران زیر موضوعاتی مانند ایران‌شناسی، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و ... را در برمی‌گیرد.

خاطرنشان می‌کند، اين جشنواره هرسال همزمان با هفته كتاب جمهوری اسلامی ايران و باهدف ايجاد نشاط علمي در فضای دانشگاهي كشور، شناسایی و حمايت از دانشجويان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقويت روحیه تتبع و پژوهش دانشجويان  برگزار می‌شود.

گفتنی است علاقه‌مندان باید پس از ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت‌نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازی، خيابان شهدای ژاندارمری، پلاک72، صندوق پستی:1163-13145 سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66952727 تماس حاصل نمایند.

فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: