کد خبر: 4021734
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶

آزمون نظری دهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهی‎نامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش ایکنا، آزمون نظری دهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهی‎نامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم که سومین و آخرین مرحله آزمون‌های این دوره بود، جمعه ۲۶ آذرماه، با حضور ۱۱۵ نفر از قاریان و مدرسان برگزار شد.
 
آزمون به منظور رفاه حال شرکت‌کنندگان و به حداقل رساندن حضور ایشان در برنامه‌ها و پس از فراهم آوردن زیرساخت‌های فنی لازم، به صورت مجازی برگزار شد.
 
اجرای موفق این آزمون به روش مجازی علی‌رغم گستردگی و تعدد دروس و سرفصل‌های آزمونی و همچنین تعداد بالای سوالات که با حضور ۸۴ قاری و ۳۱ مدرس همراه بود؛ نویدبخش استفاده بهینه و بیشتر از ظرفیت ابزار مجازی در دوره‌های آتی ارزیابی خواهد بود.

یادآوری می‌شود، در میان شرکت‌کنندگان این مرحله، قاریان و مدرسان شناخته شده‌ای همچون حامد ولیزاده، امید حسینی‌نژاد، سیدجاسم موسوی، مجتبی مینوتن، علی خشنود و داود لاچینانی حضور داشتند.
 
برگزاری این مرحله به منظور ارزیابی معلومات نظری و علمی قاریان و مدرسان در حوزه‌های مختلف از جمله صوت و لحن، تجوید، وقف و ابتدا، قرائات، علوم قرآنی، مفردات، درک معنای آیات و … پیش‌بینی شده بود.
 
دهمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن، خردادماه امسال با ثبت نام از متقاضیان آغاز شد و در اسفندماه سال جاری به اتمام می‌رسد.
 
اعلام نتایج نهایی این دوره و انتشار اسامی قاریان و مدرسانی که موفق به دریافت گواهی نامه تخصصی در یکی از سطوح ١ تا ۴ می‌شوند، نیمه اول اسفندماه سال جاری از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی قرآن به نشانی www.quranshora.ir انجام خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: