کد خبر: 4027654
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶

نخستین جشنواره «ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی» برگزار می‌شود

نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره ایده‌های برتر اشتغالزا و کارآفرینی

به گزارش ایکنا، با توجه به اهمیت کارآفرینی، برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه‌های مختلف توسعه اقتصادی کشور بوده و ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاه‌ها ضروری می‌سازد.

در همین ارتباط، یکی از برنامه‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به رسالت و وظایف آن، انجام فعالیت‌های بنیادی در خصوص توسعه و ترویج کارآفرینی است. این وزارتخانه با عنایت به رویکرد دولت سیزدهم در خصوص تلاش برای ایجاد و تثبیت اشتغال و به منظور شناخت ایده پردازان خلاق و فرصت‌های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور، اقدام به شناسایی و کمک به عملیاتی نمودن ایده‌های برتر اشتغالزا کرده است.

توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده‌های برتر و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده‌های برتر و صاحبان ایده، فراهم نمودن زمینه حمایت از ایده‌های برتر اشتغالزا و عملیاتی نمودن آن‌ها و کمک به اشتغال پایدار در کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

صاحبان ایده در سراسر کشور می‌توانند در بازه زمانی ۲۰ دی تا ۱۰ بهمن سال جاری با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر به نشانی https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.

ایده‌های ارائه شده علاوه بر حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی به صورت کلی، مباحثی از قبیل؛ اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، معلولین، معتادین بهبودیافته، زندانیان آزادشده، زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز)، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال در مناطق روستایی و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران را در بر می‌گیرد.

برترین ایده‌ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تأثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، ارزیابی می‌شوند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha