کد خبر: 4028629
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
به‌نشر منتشر کرد؛

کتاب «زندان زاهر» شامل هشت داستان کوتاه بر اساس زندگی امام هفتم به قلم محمدرضا عابدی شاهرودی توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شد.

«زندان زاهر»

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی به‌نشر، کتاب «زندان زاهر» براساس منابعی از جمله «مدینه المعاجز»، «عیون‌الاخبارالرضا (ع)»، «الکامل فی التاریخ»، «ارشاد مفید» شامل هشت داستان کوتاه بر اساس زندگی امام هفتم به قلم محمدرضا عابدی شاهرودی توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شد.

این اثر روایتی از شرایط اجتماعی و سیاسی دوران زندگی امام موسی‌ کاظم (ع) و مشتمل بر هشت داستان کوتاه با عناوین پابرهنه، وضو، شتر، مزرعه، مباحثه، دزدی، پنجاه نفر و جانشین است.

«زندان زاهر» در قالب هشت داستان روایت روشنی از شرایط اجتماعی و سیاسی دوران حکومت هارون‌الرشید خلیفه عباسی است، که همه تلاش خود را به کار گرفت تا نور خدا را خاموش کند. در این اثر همچنین گوشه‌ای از معجزات و کرامات امام هفتم (ع) که برای سال‌ها در زندان و سیاه‌چال‌های زندان عباسی ماند اما نور تابان او از اعماق تاریکی‌ها و ظلمات زندان تا به امروز روشنایی‌بخش مسیر رسیدن به خداست؛ نور تابانی که اگر بر چهره هر کسی بنشیند برایش از زاهر خواهد گفت و این روایت زندان زاهر است.

گفت‌وگوی امام موسی کاظم (ع) با هارون عباسی برای نشان دادن نسب خود به پیامبر، کمک مالی امام کاظم (ع) به بکّار قمی که بعد از برگشتن از سفر حج مغازه‌اش مورد سرقت قرار گرفته بود، لطف و عنایت امام هفتم شیعیان به مسیب‌ زندان بان زندان سندی بن شاهک همگی روایت‌های از علم، بخشش، فروتنی امام در برابر یاران و اصحاب خویش حتی دشمنانشان است و اینکه برای کمک به شیعیان همواره پیشتاز بودند که در داستان‌های این کتاب می‌خوانیم.

«زندان زاهر» به نویسندگی محمدرضا عابدی شاهرودی، نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی و با طراحی جلد جعفر پیشه در ۱۲۰ صفحه و شمارگان ۱۰۰۰ نسخه با قیمت ۲۰ هزار تومان توسط به‌نشر عرضه شده است.

علاقمندان جهت تهیه مجموعه «زندان زاهر» علاوه بر مراجعه به فروشگاه‌های سراسری کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات آستان قدس رضوی در کشور، می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی Behnashr.com  نیز اقدام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: