کد خبر: 4029765
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰

مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی و یادواره 42 شهید طلبه و روحانی خمینی‌شهر در دارالقرآن اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

بزرگداشت شهید نواب صفویبه گزارش ایکنا، مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی و یادواره 42 شهید طلبه و روحانی شهرستان خمینی‌شهر از سوی انجمن طلاب خمینی شهر و معاونت فرهنگی مؤسسه فرهنگی ـ مردمی دارالقرآن اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.

در این مراسم که فردا پنجشنبه، 30 دی‌ماه ساعت 19 برپا می‌شود، حشمت‌الله قنبری، نویسنده و پژوهشگر تاریخ اسلام، حجت‌الاسلام علی امینی، حافظ و نخبه قرآنی جهان اسلام و علی محمد نور، وهابی شیعه شده از کشور بنگلادش به سخنرانی خواهند پرداخت.

این برنامه همراه با بازدید از بزرگترین قرآن از جنس طلق است، که توسط زندانیان اصفهان سال 98 تولید آن به اتمام رسید و به دارالقرآن اهل بیت(ع) خمینی‌شهر منتقل شده است.

این قرآن با طلق فشرده (آکرولیک) بر روی تخته چوب فشرده شش میلیمتری در قالب کعبه معظمه طراحی و نگاشته شده است. آیاتی که بر روی در خانه خدا به صورت برجسته مشاهده می‌شود، بر روی در این مصحف نیز به صورت منبت، مشبک و معرق‌کاری نوشته شده است.

نمای خارجی این مصحف مانند خانه خدا به صورت نمای آجری بوده و دو عدد دستگیره و یک عدد قفل نیز بر روی آن نصب شده است. وزن کامل این مصحف بیش از ۱۴۰۰ کیلوگرم است و برای ساخت آن از چوب‌های عناب، توسکا، راش، گردو و روسی استفاده شده است. این مصحف شریف دارای چهل برگ بوده که یادآور سن حضرت محمد(ص) در زمان بعثت است.

خلق این اثر را ابتدا ۱۶ نفر از زندانیان ندامتگاه مرکزی اصفهان آغاز کردند و در ادامه بیش از چهل نفر در این طرح فعالیت داشته‌اند.

این مؤسسه به نشانی خمینی‌شهر، بلوار شهید منتظری، نبش کوچه ۸۶ واقع شده است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: