کد خبر: 4030357
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با اشاره به کمک 10 میلیارد تومانی خیرین به مردم مناطق سیل‌زده، گفت: محرومیت استان‌های سیل‌زده قبل از وقوع سیل، موجب بالا بودن نیاز مردم و لزوم تداوم کمک‌ها شده است.

مردم مناطق سیل‌زده همچنان نیازمند کمک هموطنان هستند

وحید سلیمی، سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با ایکنا، به کمک 10 میلیارد تومانی خیران به سیل‌زدگان پنج استان کشور اشاره کرد و گفت: محرومیت استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان قبل از وقوع سیل موجب شده که خسارت‌های سیل زیاد و نیازهای مردم پس از وقوع سیل نیز بسیار بیشتر باشد.

وی افزود: نیازهای ضروری مردم متأثر از سیل، همچون اسکان و تغذیه اضطراری از محل انبارهای هلال احمر و کمک‌‌های مردمی تا حدود زیادی مرتفع شده اما مردم مناطق سیل‌زده همچنان نیازمند کمک‌های مردمی هستند.

سلیمی از هدایت کمک‌های مردمی و مؤسسات برای رفع این نیازها خبر داد و گفت: موکت، پتو، بسته‌های غذایی و نایلون اقلام مورد نیاز و ضروری برای سیل‌زدگان هستند اما با توجه به شرایط کرونا بنا نداریم این اقلام به صورت خُرد از مردم جمع‌آوری شود بلکه از شرکت‌ها و مؤسسات دعوت کرده‌ایم تا در قالب عمل به مسئولیت اجتماعی خود، این اقلام را به صورت انبوه به مردم سیل‌زده اهدا کنند.

وی بهترین روش کمک‌ به سیل‌زدگان را کمک مالی از طریق حساب‌های جمعیت هلال احمر اعلام کرد و در خصوص آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده، گفت: وضعیت فارس به مراتب بهتر است اما در هرمزگان به خصوص بخش میناب و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان همچنان نیاز وجود دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: