کد خبر: 4031553
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹

شبکه اجتماعی فیسبوک، به بهانه واهی اشتراک‌گذاری مطالب نامناسب، صفحه شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی را مسدود کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از ایران پرس، شبکه «هیسپان تی وی» (شبکه تلویزیون اسپانیایی‌زبان ایران) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فیسبوک، روز چهارشنبه حساب کاربری این شبکه را با 14 هزار دنبال کننده مسدود کرده است.

شبکه هیسپان تی وی در بیانیه‌ای اعلام کرد که فیسبوک در واکنش به اعتراض این شبکه، بهانه این اقدام خود را «اشتراک گذاری محتوای مستهجن» توسط هیسپان تی وی اعلام کرده است.

شبکه تلویزیون اسپانیایی زبان ایران علت این اقدام فیس بوک را تعجب برانگیز و اتهام بی اساس دانست، زیرا انتشار این نوع محتوا طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران غیرقانونی است.

احمد نوروزی، معاونت برون‌مرزی رسانه ملی نیز در واکنش به این اقدام فیس بوک اظهار داشت: نقد کردن رسانه‌های برون‌مرزی کار راحتی است و برخی موارد درست و به جا. اما بدانیم رسانه‌‌های هیچ کشوری در دنیا با این حجم از سانسور و مسدودسازی تاکنون روبه‌رو نشده‌اند. اگر این مسدود سازی‌ها نبود مخاطبان میلیونی این رسانه‌ها در وب، قابل توجه می‌بود. البته که برای تغییر این شرایط برنامه داریم که زمان بر است.

شبکه «هیسپان تی وی» تاکنون با ارائه اخبار صحیح، برنامه‌‎های مستند و میزگردهای مختلف، موفق شده است مخاطبان زیادی را در جهان به خود جلب کند.

در حال حاضر، این کانال از صفحه جایگزین دیگری استفاده می‌کند: www.facebook.com/nexolatino که در آن مهم‌ترین اخبار و محتوای کانال را منتشر می کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: