کد خبر: 4033291
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵

برگزاری سلسله نشست‌های «هویت زن از منظر الگوهای قرآنی»

سلسله نشست‌های هویت زن از منظر الگوهای قرآنی در هشت جلسه با حضور انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه طی بهمن و اسفندماه سال جاری از طریق سامانه جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از دبیرخانه رویداد فرهنگی هنری چهار فصل قرآنی؛ در دنیای پرهیاهو که مجال چندانی برای محبت قائل نیست و نتوانسته نقش و جایگاه زن را با لطافت و ظرافت تعریف کند، در این راستا در این نشست‌ها سعی بر این است تا فارغ از هیاهوی روزگار از منظر آفریدگاری که زن را مظهر زیبایی خود آفرید و او را صندوقچه اسرار شگفت‌انگیز خود قرار داد به سراغ قرآن رفته و در جایی که خداوند درباره این جایگاه رفیع با ما سخن گفته است پرداخته شود.

سلسله نشست‌های هویت زن از منظر الگوهای قرآنی در هشت جلسه با حضور انسیه برومند، استاد و پژوهشگر حوزه و دانشگاه در بهمن و اسفندماه سال جاری از طریق سامانه جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

از جمله موضوعاتی که در سلسله نشست‌ها به آنها پرداخته می‌شود،‌ «زن عامل اتصال دنیا با ملکوت»، «تعامل سازنده دختر با پدر و دوست شفیق پدر»، «امتداد دادن نقش مادری در ارتباط با برادر»،‌ «همتایی و هم دوشی همسر در تربیت نسل به ویژه در سنگرخانه»، «حفظ و نگهداری و حمایت از پسر تا مرد شدن»،‌«حفظ و نگهداری و حمایت از دختر تا مادر شدن»، «آسیه الگوی زن مومن اثر گذار در جامعه کفر» و «ملکه سبا الگوی زن در جامعه کفر»‌ است.

در رویداد فرهنگی هنری چهار فصل قرآنی، با توجه به رویداد‌های مهم هر فصل از سال، به موضوع خاصی اختصاص یافته است و تمامی برنامه‌های اجرایی در این رویداد حول آن موضوع خواهد بود. فصل زمستان این طرح به موضوع «شادی و نشاط در قرآن» پرداخته است و مخاطبان آن نیز تمامی دانشجویان علاقه‌مند به موضوع هستند. بر همین اساس، تمامی علاقه‌مندان به رویداد‌های فرهنگی و هنری می‌توانند ضمن عضویت در شبکه فعالان قرآنی دانشجویی از طریق پایگاه اینترنتی www.isqa.ir در این طرح شرکت کنند. 

در این طرح، بخش‌های مختلفی از جمله فراخوان آثار هنری، برگزاری نشست‌های مختلف قرآنی، مسابقه کتابخوانی، جلسات تدبر در قرآن و آموزش‌های مختلف در حوزه مهارت‌های فردی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا ضمن آشنایی با موضوع فصل و ارتباط آن با قرآن، مجموعه‌ای از مهارت‌های فردی نیز در کنار این مفاهیم را آموزش ببینند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :