کد خبر: 4037135
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵

برگزاری همایش مجازی مقابله با اسلام‌هراسی در تورنتو

مرکز اسلامی تورنتو و حومه، همایش سالانه خود را با موضوع مقابله با اسلام‌هراسی با سخنرانی جمعی از صاحب‌نظران مسلمان برگزار می‌کند.

برگزاری همایش مجازی مقابله با اسلام‌هراسی در تورنتوبه گزارش ایکنا؛ به نقل از ابوت اسلام، مرکز اسلامی تورنتو و حومه موسوم به TARIC، نشست سالانه خانواده را از امروز، 29 بهمن‌ماه برگزار می‌کند.

این نشست با شعار «مقابله با اسلام هراسی: راهبردها و منابع مؤثر» به صورت مجازی برگزار می‌شود و جمعی از رهبران، سیاستمداران، مدافعان و سیاست‌گذاران مسلمان در آن سخنرانی خواهند کرد.

شیخ عمران علی از مسئولان مرکز در بیانیه‌ای گفت: قبل از همه‌گیری، این نشست با حضور خانواده‌ها برگزار می‌شد. از زمانی که روز خانواده در استان انتاریو تعیین شده است، مرکز اسلامی TARICاین نشست را در این روز  با فعالیت‌های مختلف خانوادگی،  برگزار کرده است.

این رویداد سه روزه از 18 تا 20 فوریه (از امروز، 29 بهمن تا اول اسفندماه سال جاری) به دلیل همه‌گیری کووید 19 به صورت مجازی و از طریق زوم پخش می‌شود.

در سال 2021 به دلیل همه‌گیری کرونا، این همایش به صورت مجازی با موضوع «تاب‌آوری خانواده‌های مسلمان در دوران همه‌گیری» برگزار شد. عمران علی افزود: امسال این اجلاس بار دیگر مجازی است و موضوع آن راهبردها و منابع مؤثر در جهت مقابله با اسلام هراسی است.

اسلام‌هراسی احساسات و تعصبات ضد مسلمانان است. این امر خود را در فضاهای عمومی و خصوصی نشان می‌دهد که در آن به مسلمانان با سوء ظن و تحقیر نگاه می‌شود.

عمران علی تصریح کرد: اسلام‌هراسی در محل کار، اغلب به شکل تبعیض و تحقیر هویت مسلمانان و در مواقعی ممنوعیت اشتغال آنها ظاهر می‌شود. در رسانه‌های سنتی و اجتماعی و گفتمان‌های سیاسی، مسلمانان را خشن و غیرقابل اعتماد می‌بینیم.

مرکز اسلامی TARIC یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مراکز اسلامی در شهر تورنتو است که بیش از 400 هزار نفر جمعیت مسلمان دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha