کاهش محدودیت‌های کرونایی برای ورود به حرمین شریفین
کد خبر: 4041939
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

کاهش محدودیت‌های کرونایی برای ورود به حرمین شریفین

عربستان سعودی لزوم ارائه پاسخ منفی تست پی سی ار برای ورود به حرمین شریفین را لغو می‌کند.

به گزارش ایکنا به نقل از اسپوتنیک عربی، مقامات سعودی  امروز پنجشنبه اعلام کرد که محدودیت‌ها برای حضور در حرمین شریفین و لزوم ارائه پاسخ منفی تست پی سی ار برای ورود به این مکان‌های را لغو می‌کند.

روزنامه سبق به نقل از وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرده است که در ادامه کاهش محدودیت‌های مرتبط به کرونا، نمازگزاران برای ورود به حرمین شریفین دیگر نیازی به ارائه پاسخ منفی پی سی ار ندارند.

این وزارتخانه روز گذشته اعلام کرده بود: اجرای اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی  در حرمین شریفین را متوقف می‌کند و از سویی این وزارتخانه بر تداوم استفاده از ماسک در این اماکن تأیید کرده است.  

اداره کل گذرنامه در عربستان سعودی نیز با اعلام شرایط لازم برای سفر شهروندان این کشور به خارج، تأکید کرد که تمام افراد برای خروج از این کشور باید 3 نوبت واکسن دریافت کرده باشند تنها گروه‌های سنی زیر 16 سال می‌توانند با تزریق دو نوبت و گروه سنی زیر 12 سال باز تزریق یک نوبت  واکسن، می‌توانند از کشور خارج شوند.  

مراسم حج تمتع و حج عمره امسال نیز با حضور حجاجی از سایر کشورها و با کاهش تدابیر محدودکننده در زمینه شیوع بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام
captcha