کد خبر: 4056411
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
دیدار نیابتی وزیر ارشاد از اصغر شاهوردی

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و رئیس سازمان سینمایی به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار اصغر شاهوردی رفتند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در ادامه طرح تکریم و دیدار با هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه سید مجید پوراحمدی به همراه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی عصر امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت به دیدار اصغر شاهوردی صدابردار پیشکسوت سینمای ایران رفتند و از نزدیک جویای حال وی شدند.

پوراحمدی ضمن ابلاغ سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این هنرمند گفت: اصحاب فرهنگ و هنر میراث زنده جوامع محسوب می‌شوند که توجه و رسیدگی به امور آنها یکی از اصلی‌ترین وظایف صندوق اعتباری هنر است. تلاش ما این است که به طرق مختلف از جامعه فرهنگ و هنر کشور حمایت کنیم. با اجرایی شدن بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و اختصاص یارانه به این حوزه سعی می‌کنیم تا حدی به رفع دغدغه‌های موجود اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً مشکلاتی که در ایام بیماری و در سال‌های پایانی عمر گریبانگیر آنهاست، کمک کنیم.

وی ضمن قدردانی از زحمات چندین ساله همسر این هنرمند افزود: طی چندسال اخیر تلاش کردیم در کنار آقای شاهوردی باشیم و در حد مقدورات صندوق از ایشان حمایت‌های لازم صورت پذیرد. در عین حال با تاکید مقام عالی تلاش خواهیم کرد هرگونه اقدام برای بهبود شرایط ایشان انجام شود و از هیچ کمکی دریغ نکنیم.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی ضمن تجلیل از فعالیت‌های ارزشمند این هنرمند گفت: اصغر شاهوردی هنرمند متعهد و تأثیر گذار عرصه سینما است که متاسفانه در این راه دچار حادثه شد. علیرغم اینکه متأسفانه ایشان به دلیل بیماری فعالیت نداشتند اما خاطره آثار ارزشمند ایشان همچنان در اذهان عمومی می‌درخشد. اکنون وظیفه ماست که در کنار او باشیم.

وی در ادامه افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر وضعیت آقای شاهوردی هستند و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده هرگونه حمایت و مساعدت از این هنرمند شدند.

همسر اصغر شاهوردی در این دیدار از مسائل و مشکلاتشان در رابطه با بیماری و روند درمان این هنرمند و هزینه‌های آن با نمایندگان وزیر فرهنگ گفت.

اصغر شاهوردی اولین صدابرداران سرصحنه سینمای ایران است که در آبان‌ سال ۱۳۸۶ در حالی که از سر صحنه فیلم «چراغی در مه» در شمال کشور در راه بازگشت به تهران، دچار سانحه رانندگی شد و به دلیل شکستگی مهره‌های کمر تا امروز در بستر بیماری است.

وی صدابرداری فیلم‌های «هامون»، «پری»، «لیلا»، «قرمز»، «باشو غریبه کوچک»، «اجاره‌نشین‌ها»، «شاید وقتی دیگر»، «کیمیا»، «سارا»، «بانو»، «زیر پوست شهر» و «خانه دوست کجاست؟» را در کارنامه کاری خود دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: