کد خبر: 4057324
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴
وزیر فرهنگ لبنان:

سردار سلیمانی مدافع فضیلت‌های قدسی بود + عکس

محمد وسام المرتضی با حضور در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی، سیدالشهدای جبهه مقاومت، گفت: شهید سلیمانی مدافع ارزش‌های حقیقت‌خواهی و فضلیت‌های قدسی بود.

سردار سلیمانی مدافع فضیلت‌های قدسی بودبه گزارش ايكنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد وسام المرتضی، وزیر فرهنگ لبنان در جریان سفر به کشورمان به منظور دیدار با مقامات ایرانی، با حضور در گلزار شهدای کرمان به شهید «قاسم سلیمانی» سیدالشهدای جبهه مقاومت ادای احترام کرد.

وی به همین مناسبت در پیامی، نوشت: من از لبنان می‌آیم. از همسایه جنوبی فلسطین ... از دیاری که گام‌های شهید سلیمانی بر آن نقش بسته. آمده‌ام تا در کنار مضجع شریفش بایستم و روح مطهرش را میهمان فاتحه‌ای کنم. آمده‌ام تا از شوق میهنم به تربت آرامگاهش بگویم و از ندای غریبانه نسیم جنوب در اشتیاق روح او که تا همواره تاریخ مقاومت مانا خواهد بود.

آری من از لبنان می‌آیم. آمده‌ام تا با پر آواز گلو، حامل پیام صدق و وفاداری به کسی باشم که بی امان در پیشانی جبهه ستیز با تجاوز اهریمن صهیونیست به لبنان و مردمانش قد افراشته بود.  او که در کنار همرهان مخلص جهادگرش به ویژه شهید عماد مغنیه، برگ زرین آزادی سرزمین لبنان در سال 2000 و نصرت و پیروزی الهی در سال 2006 را رقم زد و پس از آن ثابت قدم، خار چشم عفریت صهیونیست تا امتداد امروز شد و با عزمی راسخ تا رهایی سرزمین فلسطین از چنگال این دیو انسان کش از پای ننشست.

اما در آن سو او وحشتی است لرزه‌‌انداز بر اندام اشغالگران که آنان را از آینده‌ای تاریک و شوم به هراس و رعب واداشته. تا بدان جا که به پستوهای تو در تو و تیره و تاریک خود خزیده تا در تیررس دیدگان مردمان دیار جنوب نباشند.

ثمره مقاومت، کوچ صهیونیست‌ها در پی حفظ جان به خارج از سرزمینی است که زمانی وعده گاه بهشت زمینی موهوم آن‌ها بوده و اینک به سرزمین رعب و وحشت و مرگ آنان بدل شده.

دفاع از حقیقت‌خواهی

دفتر جهاد شهید قاسم سلیمانی در لبنان بدون برگ‌های جهاد او در عراق و سوریه و لبنان در ستیز با اهریمن صهیونیست و درنده خویان داعش ناتمام می‌ماند. شهید سلیمانی سودای دفاع از خاک و سرزمین را در سر نداشت بلکه او مدافع ارزش‌های حقیقت خواهی و فضلیت‌های قدسی و خداباورانه بود.

از این روی، او بی‌شک به هر آن سرزمینی که غصب شده و به هر آن ستم دیده‌ای که مورد ظلم واقع شده و به هر عدالتی که پایمال شده تعلق داشت. بی‌مروتی است اگر با عینک ملیت‌گرایی به مبارزات او نگریسته شود، زیرا که حق و حقیت بیگانه است با نژاد و ملیت.

در اثبات این سخن، کلامی از امیر عالمیان، علی بن ابیطالب(ع) به سراچه خاطرم آمد که پس از وقایع شهر الانبار زبان به ملامت مردم کوفه به دلیل کاهلی و سستی گشوده و فرمودند: «به من خبر رسیده مهاجمی‌ از آنان بر زن مسلمان و زن در پناه اسلام تاخته و خلخال و دستنبد و گردنبند و گوشواره او را به یغما برده و آن بینوا در برابر آن غارتگر جز کلمه استرجاع و طلب دلسوزی‌ راهی‌ نداشته».

امام و مقتدای ما در امر جهاد، دفاع از یک زن مسلمان را با دفاع از زن در پناه اسلام برابر می‌داند و می‌فرماید هنگامی که ظلمی واقع شد باید بدون هیچ تبعیضی به دفاع از مظلوم پرداخت. بنابراین جای شگفتی ندارد که قدس در طلیعه کارنامه مبارزه و جهاد شهید سلیمانی باشد، چرا که این سرزمین در ستیغ نردبان بی عدالتی و اوج ظلم این دوران قرار گرفته.

خیال باطل دشمن در حذف سردار سلیمانی

واژه‌ها در برابر خون جاری تو در راه خدا و مقدسات درمانده‌اند. ای آسمانی شهید، تو را به این دلیل که نامت قاسم سلیمانی است از آسمان هدف قرار ندادند، بلکه خونت جاری شد، زیرا که مقاومت تو در این پهنه حق، کمر متجاوزان را به خاک مذلت کشیده و شکسته است. اگر آن‌ها این گونه پنداشته‌اند که با کشتنت، شعله مقاومت را کشته‌اند، زهی خیال باطل که در توهم پندار خویش فرو خفته‌اند. آنچه از عصاره این خون بر زمین چکیده شود، شعله ور تر شده و چراغ راه فروزان باز پس گرفتن سرزمین، مقدسات، خاک و آب و آسمان مان گردد.

سلام بر تو، ای شهید سرمدی قلوب مؤمنین راه جهاد. سلام بر تو ای فرمانده، که حیاتش با پاک ترین آرمان و شهادتش با خالصانه ترین وفا در هم تنیده است. سلام زیتون جنوب و عطر تنباکوی جبل عامل و رود صور و تپه ماهورهای بنت جبیل، از جرود عرسال شریف و از تاکستان و  گندم زارها و شهدای بقاع و از سراسر پهنه لبنان که آزادگانش را به جان گرامی می‌دارد، تو تجلی عشق و ایثار و جوانمردی هستی و سراسر پهنه لبنان که آزادگانش را به جان گرامی می‌دارد، بر تو باد.‌

محمد وسام المرتضى

وزیر فرهنگ جمهورى لبنان

کرمان 25 اردیبهشت ماه ١٤٠١

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :