کد خبر: 4057741
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸

درخواست صهیونیست افراطی برای تخریب قبة الصخره

رهبر سازمان تروریستی یهودی «لاهاوا» در فراخوانی از شهرک‌نشینان صهیونیست، مشارکت در تخریب قبة الصخره در مسجدالاقصی را خواستار شد.

درخواست یک صهیونیست افراطی برای تخریب قبة الصخرهبه گزارش ایکنا؛ «بنتسی گوفشتاین»، رهبر سازمان تروریستی یهودی «لاهاوا» خواستار مشارکت گسترده شهرک‌نشینان اشغالگر در راهپیمایی پرچم در اواخر ماه می در بخش قدیمی شهر قدس و تخریب قبة الصخره در داخل مسجدالاقصی شد.

این صهیونیست تندرو در کانال تلگرامی خود شهرک‌نشینان اشغالگر را به مشارکت گسترده در راهپیمایی پرچم در 28 ماه می(هفتم خردادماه سال جاری) فراخوانده است.

بنا به اعلام مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، او در این پیام تلگرامی، تصویری از قبة الصخره را به اشتراک گذاشته که یک دستگاه لودر در حال تخریب آن است و زیر آن نوشته است: برای تخریب قبة الصخره می‌آییم.

درخواست برای تخریب قبة الصخره تازگی ندارد و یعقوب هیمن، خاخام افراطی یهودی نیز پیش از این با انتشار تصویری از قبةالصخره همراه با دعوتنامه همکاری با یک مهندس تخریب ساختمان، به تخریب این مکان اسلامی دعوت کرده بود.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر فلسطین در نوار غزه با واکنش در برابر این فراخوان، آن را فراخوانی آشکار برای تعرض به جایگاه یکی از مهمترین نمادهای میراث جهانی اعلام کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :