کد خبر: 4059104
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
سرلشکر رحیم صفوی:

مقابل هرگونه تهدیدات ترکیبی باید آماده بود

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه ما باید راهبرد تهدیدات آینده علیه کشور را تشخیص دهیم، تأکید کرد: ما باید در مقابل تهدیدات آینده که احتمالاً جنگ ترکیبی دریا و هواپایه است آماده شویم؛ ما باید خودمان را در مقابل هرگونه تهدیدات ترکیبی آماده کنیم.

سرلشکر رحیم صفوی

به گزارش ایکنا به نقل از دفتر سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی، سرلشکر رحیم صفوی در سخنانی در نشست «بررسی مأموریت‌های نیروی دریایی ارتش» گفت: نیروی دریایی راهبردی یک افتخار برای ایران و نیز عمق‌بخشی به مسائل راهبردی دفاعی و امنیتی است.

وی افزود: شما به‌عنوان نیروی دریایی راهبردی در حوزه‌های جغرافیای سیاسی اقیانوس هند و دریای عمان باید رزمایش‌های مشترک برگزار کنید و در حوزه دریای خزر نیز با هماهنگی ستاد کل و وزارت دفاع با کشورهای همسایه این دریا روابط دیپلماسی دریایی را گسترش دهید و با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشور عمان هم روابط دریایی و رزمایش‌ها را گسترش دهید.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه ما باید راهبرد تهدیدات آینده علیه کشور را تشخیص دهیم، تأکید کرد: ما باید در مقابل تهدیدات آینده که احتمالاً جنگ ترکیبی دریا و هواپایه است آماده شویم. ما باید خودمان را در مقابل هرگونه تهدیدات ترکیبی آماده کنیم.

رحیم صفوی با بیان اینکه ما ۲۷۰۰ کیلومتر مرز ساحلی داریم اما کشور هنوز راهبرد اقتصاد دریامحور را جدی نگرفته است، اظهار کرد: در این زمینه نیروی دریایی ارتش کمک‌های شایانی می تواند انجام دهد. همچنین شما باید همکاری و هماهنگی نیروی دریایی ارتش با سایر نیروهای ارتش و نیروهای دریایی و هوافضای سپاه را گسترش دهید.

وی با تأکید بر گسترش سواحل مکران افزود: سواحل مکران می‌تواند بیش از یک میلیون نفر را اسکان دهد و دروازه اقتصادی کشور باشد. شما در زمینه گسترش سواحل مکران باید به دولتمردان کمک کنید، زیرا با استفاده از ظرفیت این سواحل می‌توان استان سیستان و بلوچستان را احیا کرد. همچنین نیروی دریایی ارتش باید در زمینه تکمیل کریدور شمال به جنوب به دولت کمک کند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا در پایان گفت: نیروی دریایی باید توجه ویژه‌ای به استفاده از زیردریایی، پهپاد و ماهواره ها داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :