کد خبر: 4059866
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶

نمایندگان مجلس عراق پیش نویس قانون جرم‌انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به اتفاق آراء تصویب کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، طبق پیش نویس این لایحه، از مهم‌ترین بندهای این قانون هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فنی، فرهنگی، ورزشی و علمی با رژیم صهیونیستی جرم محسوب می‌شود.

همچنین نمایندگان عراقی پس از تصویب قانون «جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی»، علیه این رژیم شعار سر دادند.

این لایحه قانونی به پیشنهاد جریان صدر و حمایت همه جریان‌های سیاسی شیعه (ائتلاف چارچوب هماهنگی) به پارلمان معرفی شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید تا به این ترتیب راه را بر کسانی که درصدد ارتباط پنهانی با این رژیم غاصب هستند، ببندد و عراق برای همیشه از برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی مصون بماند.

سید مقتدا صدر رهبر جریان صدر با تشکر از همه کسانی که به این مصوبه پارلمان رأی دادند، مردم عراق را دعوت به برپایی دو رکعت نماز شکر و حضور در خیابان‌ها برای ابراز شادی کرد.

قانون مزبور مشتمل بر ۱۰ ماده اصلی است که هدف از تصویب قانون، حفظ ارزش‌های ملی، اسلامی و انسانی عراق و اصول ملت عراق در دفاع از قضیه فلسطین و ممانعت از هرگونه تلاش برای عادی سازی یا برقراری روابط با رژیم غاصب صهیونیستی عنوان شده است.

لازم به ذکر است که قانون کیفری عراق پیش از این نیز هرگونه تلاش برای برقراری رابطه با این رژیم غاصب را جرم دانسته و مجازات آن را بر اساس ماده ۲۰۱ این قانون، مستوجب اعدام خوانده بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: