کد خبر: 4060287
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲
تحولات فلسطین/

رئیس دفتر سیاسی حماس در خارج با بیان اینکه دشمن صهیونیستی می‌خواهد از سرگرم شدن منطقه به مشکلات داخلی خود‌ و با تکیه بر حمایت‌های آمریکا، نبرد بر سر مسجدالاقصی را به نفع خود یکسره کند، نسبت به هرگونه تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی هشدار داد.

به گزارش ایکنا به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، خالد مشعل در سخنانی در همایش علمای اسلامی برای مقابله با راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها گفت که دشمن صهیونیستی سعی دارد فردا و در مناسبت‌هایی دیگر در آینده، اوضاع را در قدس تحت سیطره خود گرفته و واقعیت‌های مدنظر خود را در این شهر و مسجد مبارک الاقصی تحمیل کند.

مشعل تصریح کرد : رژیم اشغالگر می‌خواهد با برافراشتن پرچم‌های خود در مسجدالاقصی، اعلام کند که این مسجد تحت سیطره سیاسی و دینی این رژیم است.

وی اظهار کرد: دشمن صهیونیستی به دنبال تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی و زمینه‌سازی برای تخریب این مسجد و قبه الصخره شریف است.

خالد مشعل تأکید کرد: موضع ما کاملاً واضح است و قدس و مسجدالاقصی صرفاً متعلق به مسلمانان است و اجازه نمی‌دهیم کسی دیگر در امور آن دخالت کند.

رئیس دفتر سیاسی حماس در خارج با بیان اینکه هرگونه تعرض به مسجدالاقصی، پیامدهای بسیار ناگواری در پی خواهد داشت، امت اسلامی و عربی را به برگزاری تظاهرات در حمایت از قدس و مسجدالاقصی فراخواند.

مشعل همچنین از دولت‌های اسلامی و عربی خواست به مسئولیت‌های تاریخی خود عمل کرده و مواضعی رسمی در قبال حوادث و رخدادهای جاری در قدس و مسجدالاقصی اتخاذ کنند.

عملیات علیه شهرک‌نشینان افراطی کابوس رژیم صهیونیستی

شبکه عبری زبان «کان» امروز شنبه در گزارشی از خطرناک‌ترین سناریوی پیش روی ارتش رژیم صهیونیستی در جریان راهپیمایی تحریک‌آمیز فردا یکشنبه پرده برداشت.

این شبکه افزود: رژیم صهیونیستی خود را برای احتمال حملات راکتی به عمق اراضی اشغالی از سمت جنوب لبنان در واکنش به برگزاری راهپیمایی پرچم آماده می‌کند.

شبکه مذکور اشاره کرد: نهادهای امنیتی و نظامی اسرائیلی فرض را بر این خواهند گذاشت که جنبش حماس بخواهد این بار نه از غزه، بلکه از جنوب لبنان حملاتی راکتی را علیه شهرک‌های صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی صورت دهد.

شبکه «کان» تأکید کرد: مخوف‌ترین سناریو برای مسئولان امنیتی اسرائیلی این است که مبارزان مقاومت فلسطین علیه شرکت‌کنندگان در راهپیمایی پرچم دست به عملیات بزنند.

این شبکه عنوان کرد: در صورت تحقق این سناریو، احتمال انفجار اوضاع در مسجدالاقصی و شهرهای مختلط در فلسطین اشغالی 1948 وجود خواهد داشت و ممکن است اوضاع به سمت درگیری‌های همه‌جانبه با مقاومت فلسطین در نوار غزه پیش برود، همان‌گونه که سال گذشته نیز چنین اتفاقی افتاد.

این شبکه عبری زبان گزارش داد: پلیس رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از تکرار این سناریو، سه هزار نفر از نیروهای خود را برای تأمین امنیت شهرک‌نشینان شرکت‌کننده در راهپیمایی پرچم در شهر قدس مستقر کرده است.

ناگفته نماند که پلیس رژیم صهیونیستی با تعرض ایتمار بن غفیر، عضو تندرو کنست به مسجدالاقصی در روز یکشنبه هم موافقت کرده است، البته بعید نیست که این رژیم مجبور شود در این تصمیم خود تجدیدنظر کند.

حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو نیز اعلام کرده که بسیاری از اعضایش در راهپیمایی فردا یکشنبه در قدس مشارکت خواهند داشت.

راهپیمایی پرچم فلسطینی در رام الله

ده‌ها احزاب فلسطینی امروز شنبه برای برگزاری راهپیمایی روز پرچم فلسطین فراخوان دادند.

به گزارش صوت القدس، راهپیمایی فلسطینی‌ها در ساعت 16 یکشنبه در میدان المناره در مرکز رام‌الله و در واکنش به اقدام تحریک‌آمیز صهیونیست‌ها در برگزاری راهپیمایی پرچم است که هم‌زمان در بخش قدیمی قدس اشغالی برگزار می‌شود.

جنبش فلسطینی «الحراک الشبابی الشعبی» (جنبش مردمی جوانان) در قدس هم ضمن درخواست برای نام‌گذاری فردا به روز پرچم فلسطین، خواستار برافراشته شدن پرچم فلسطین در هر خانه، میدان و خیابانی در قدس اشغالی به ویژه در محله «باب العامود» شد.

جنبش مذکور اعلام کرد: رژیم اشغالگر باید بداند که عقربه‌های ساعت پس از نبرد «سیف‌القدس» و ایستادگی اسطوره‌ای اهالی قدس و نگهبانان مسجدالاقصی به عقب بازنخواهد گشت.

هشدارهای داخلی و منطقه‌ای به رژیم صهیونیستی در خصوص تبعات برگزاری راهپیمایی پرچم در بخش قدیمی قدس با عبور از محله حساس باب‌العامود در نزدیکی مسجدالاقصی و احتمال کشیده شدن آن تا داخل صحن‌های مسجدالاقصی کارگر نیفتاده و این رژیم گفته که راهپیمایی مذکور را در تاریخ اعلام شده یعنی فردا (یکشنبه) برگزار می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: