کد خبر: 4060388
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰

ابراز نگرانی علمای مسلمان از افزایش اسلام‌هراسی در هند

جمعیت علمای هند با صدور بیانیه‌ای، افزایش قومیت‌گرایی و تبلیغات ضد مسلمانان در این کشور را تهدیدی برای آزادی و عدالت و خطری برای آینده هند دانست.

به گزارش ایکنا به نقل از دکن هرالد، جمعیت علمای هند مستقر در دیوبند نسبت به گسترش قومیت‌گرایی در هند ابراز نگرانی و اعلام کرد: دولت این کشور نسبت به افرادی که علیه جامعه اقلیت نفرت‌پراکنی می‌کنند چشم‌پوشی می‌کند.

در این بیانیه آمده است که وحدت کشور به نام ناسیونالیسم کاذب مختل می‌شود و این روند نه تنها برای مسلمانان بلکه برای کل کشور خطرناک است.

جمعیت علمای هند در جلسه کمیته مدیریت خود با تصویب قطعنامه‌ای از دولت خواست تا فوراً فعالیت‌های این گونه عناصر و تبلیغ قومیت‌گرایی و پیام‌هایی را که نه تنها علیه مسلمانان و اسلام است، بلکه بر ضد همه افراد معتقد به دموکراسی عدالت و برابری است، متوقف کند.

در این قطعنامه آمده است: کشور در آتش خصومت و نفرت مذهبی می‌سوزد و تلاش برای تحریک مردم کشور علیه یکدیگر ادامه دارد.

این سازمان افزود که تلاش برای به راه انداختن طوفان سیاه قوم‌گرایی تحت حمایت حزب حاکم و دولت فعلی برای مسموم کردن ذهن جامعه اکثریت در کشور بدون هیچ مانعی ادامه دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: اتهامات بی‌اساسی علیه مسلمانان، حاکمان پیشین مسلمان و فرهنگ و تمدن اسلامی مطرح می‌شود.

این نهاد مسلمان در قطعنامه خود اعلام کرد: از سوی دیگر، دولت به جای اقدام قانونی علیه آنها، این افراد را یا با حمایت از آنها یا رها کردن آنها در گردش آزادانه تشویق می‌کنند.

همچنین در این بیانیه آمده است: گسترش نفرت جمعی و تحریک احساسات مذهبی جامعه اکثریت علیه اقلیت‌ها با انگیزه تداوم هژمونی سیاسی نه تنها بر خلاف وفاداری و منافع کشور بلکه دشمنی آشکار با آن است.

جمعیت علمای هند در این بیانیه افزوده است: اگر نهادهای فاشیستی در کشور احساس می‌کنند که جامعه مسلمانان در برابر این ظلم تسلیم خواهد شد، کاملاً در اشتباه هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha