کد خبر: 4062290
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
با حکم معاون امور هنری وزیر ارشاد؛

دبیری مرآتی در جشنواره موسیقی نواحی ایران تمدید شد

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی حکمی محمدعلی مرآتی را به عنوان دبیر جشنواره موسیقی نواحی امسال ابقاء کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، در حکم معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به دبیر جشنواره چنین آمده است:

جناب آقای دکتر محمدعلی مرآتی؛

نظر به دانش و تجربیات ارزشمند جنابعالی و به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر امور موسیقی به موجب این حکم به عنوان «دبیر پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی» منصوب می‌شوید.

امید است برپایی این جشنواره با حضور پیشکسوتان و هنرمندان موسیقی نواحی از سراسر کشور شرایط اعتلای این گونه موسیقی و توجه بیش از پیش به آن را فراهم کند.

از خداوند متعال، توفیق روز افزون شما را خواستارم.

پیشینه محمدعلی مرآتی بدین شرح است: 

وی متولد ۱۳۵۱ در کرمانشاه، نوازنده کمانچه و آهنگساز دارای کارشناسی ارشد موزیکولوژی از دانشگاه مارسی فرانسه و دکترای اتنوموزیکولوژی از دانشگاه پاریس است که برای پایان‌نامه دکترای خود درباره فرم‌های فوندامونتال در موسیقی کردی پژوهش کرد. مرآتی نوازنده تخصصی ساز کمانچه است و با نواختن سازهای تنبور، سه‌تار و دف نیز آشنایی دارد. مرآتی تاکنون کنسرت‌های پژوهشی متعددی برگزار کرده و مقالاتی را در کنفرانس‌های پژوهشی و علمی موسیقی ارائه کرده است. وی ضمن دبیری دوره چهاردهم این جشنواره، عضو شورای علمی سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی نیز بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha