کد خبر: 4063831
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
رئیس جمهور از مسئولان خواست:

روند فعالیت هیچ واحد تولیدی مختل نشود

رئیس جمهور، از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه خواست، بر مبنای این جهت‌گیری مبنایی در دولت گام بردارند و با جدیت نسبت به رفع مشکلات بکوشند و گفت: هیچ واحد تولیدی نباید به هیچ وجه و با هیچ بهانه‌ای تعطیل و یا روند کاری آن با اخلال مواجه شود.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، 22 خردادماه در جلسه هیئت دولت به دشواری‌ها و چالش‌های کار اجرایی اشاره کرد و گفت: مسیر خدمت به مردم، عرصه همواری نیست و سختی‌های زیادی را دارد.

رئیس جمهور ادامه داد: در عین حال دشمن هم با ایجاد مانع به دنبال سخت‌تر کردن مسیر است، اما مرد میدان باید با روحیه قوی و اعتماد و اتکاء به خدا گام بردارد.

وی با بیان اینکه پیشرفت امور کشور در گرو تصمیمات و اقدامات به موقع، کارشناسانه، مقتدرانه و پیگیری مجدانه است، افزود: هرگونه سستی در انجام مسئولیت، کار را با وقفه مواجه می‌کند و حصول نتیجه مطلوب را به تاخیر می‌اندازد.

حجت‌الاسلام رئیسی به همه همکاران دولت متذکر شد که هر جا در مسیر خدمت به مردم یقین حاصل کردند انجام کاری، ضرورت پیشرفت کشور است، با جدیت و قوت و با توکل به خدا و بدون تردید و دودلی آن را انجام دهند.

وی به ظرفیت‌‌های حوزه دانش‌بنیان در کشور و تأکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه تولید در این عرصه اشاره کرد و گفت: همه رؤسای جمهور که در ماه‌های اخیر به ایران سفر کرده‌اند، اقتدار، جایگاه و توانمندی‌ کشورمان و دستاوردهای جوانان ایرانی در حوزه دانش‌بنیان را تحسین کرده‌اند.

حجت‌الاسلام رئیسی از مسئولان خواست که با توجه به درخواست سران کشورهای دوست در منطقه و فرامنطقه، اقدامات لازم برای صدور محصولات دانش‌بنیان کشورمان به این کشورها را با جدیت پیگیری کنند.

وی به توافقات به دست آمده میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست اشاره کرد و افزود: این توافقات، نتیجه تغییر نگاه در دیپلماسی در یک سال گذشته است.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی شدن همه اسناد و توافق‌ها اهتمام خواهد داشت، به ضرورت رفع موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای تحقق نامگذاری سال اشاره کرد.

وی، از دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه خواست، بر مبنای این جهت‌گیری مبنایی در دولت گام بردارند و با جدیت نسبت به رفع مشکلات بکوشند و گفت: هیچ واحد تولیدی نباید به هیچ وجه و با هیچ بهانه‌ای تعطیل و یا روند کاری آن با اخلال مواجه شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :