کد خبر: 4064195
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹

«تو یک ژنرالی» روانه کتابفروشی‌ها شد

انتشارات روایت فتح کتاب «تو یک ژنرالی»، مستند روایی از زندگی جانباز هفتاد درصدی، داوود عامری را به قلم اعظم‌السادات حسینی روانه بازار کتاب کرد.

 روایت فتح «تو یک ژنرالی» را روانه بازار کتاب کردبه گزارش ایکنا، کتاب«تو یک ژنرالی» مستند روایی از زندگی جانباز هفتاد درصدی، داوود عامری است که در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران امسال، توسط انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده است.

در این کتاب، ما با اعظم‌السادات حسینی، همراه می‌شویم تا بر بلندی‌ها و پستی‌های زندگی داوود قرار بگیریم و از اوج و فرود زندگی‌اش بخوانیم. نویسنده برایمان از پسر نوجوانی می‌گوید که شیفته کوهنوردی است، با شروع جنگ به جبهه می‌رود، دیده‌بان می‌شود، مجروح می‌شود، پایش را از دست می‌دهد اما تسلیم نمی‌شود. اراده و پشتکار از او کوهنوردی حرفه‌ای و زمان، عکاسی حرفه‌ای می‌سازد. او رزمنده‌ای است دیده‌بان، دیده‌بانی است کوهنورد، کوهنوردی است جانباز و جانبازی است هنرمند.

کتاب «تو یک ژنرالی» ماجرای جنگیدن و زندگی کردن است، که با نگاهی ظریف و عمیق و انسانی روایت شده است.

در بخشی از متن می‌خوانیم:

«پا که از بالای زانو قطع شده باشد می‌شوی جانبار 49 درصد، بیاید پایین زانو، جانباز 39 درصد. ماجرای این درصدها را می‌خواندم و می‌شنیدم. اما این قوانین و حق و حقوق‌ها همه برای من بی‌معنا بود. برای من این ده سانت بالا و پایینِ زانو فقط یک معنا داشت:

«می‌توانم باز هم کوه بروم یا نه؟»

آن موقع هم مثل حالا کوه برای من خودِ زندگی بود...»

کتاب«تو یک ژنرالی» به قلم اعظم‌السادات حسینی در ۲۰۰ صفحه و بهای ۶۵۰۰۰ تومان، به همت انتشارات روایت فتح منتشر شده است.

با این قابلیت که عکس‌های زیبای این هنرمند حرفه‌ای را می‌توانید باکیفیت بالا از طریق اسکن Qr کد موجود در کتاب بینید و لذت ببرید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :