کد خبر: 4064432
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
خاطرات شهید محمد اویسی

«و دریا آتش گرفت» منتشر شد

خاطرات شهید محمد اویسی در کتاب «و دریا آتش گرفت» به قلم فاطمه سلطانی و به همت انتشارات کتاب جمکران روانه بازار کتاب شد.

«و دریا آتش گرفت» منتشر شد

به گزارش ایکنا، در راستای اشاعه فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس انتشارات کتاب جمکران اقدام به تولید و انتشار کتاب‌هایی با موضوع شهدا، جانبازان و وقایع مرتبط با دفاع مقدس کرده است.

در همین راستا کتاب داستانی «و دریا آتش گرفت» بر اساس خاطرات شهید محمد اویسی به قلم «فاطمه سلطانی»، به همت واحد ادبیات پایداری انتشارات کتاب جمکران و با همکاری کنگره شهدای استان قم چاپ و روانه بازار شد.

این کتاب ضمن پرداختن به واقعه ربوده شدن احمد متوسلیان فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌الله  (ص) توسط حزب سکولار فالانژها در لبنان به شرح زندگی شهید محمد اویسی از مربیان آموزشی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌پردازد.

 نویسنده با اضافه کردن شخصیت ضدقهرمان به نام یوزف به داستان، تقابل بین حق و باطل را به‌خوبی به رشته تحریر درآورده است.

شهید محمد اویسی در حادثه سیل سد کرج در دوره آموزشی به همراه 27 تن از پاسداران و ارتشی‌ها به شهادت رسید و «و دریا آتش گرفت» اولین کتاب برگرفته از زندگی این شهید است.

«فاطمه سلطانی» نویسنده کتاب «و دریا آتش گرفت» پیش‌ازاین انتشار کتاب «دهم عید» با موضوع حمله روس‌ها در سال 1291 شمسی به مشهد در انتشارات کتاب جمکران را در پرونده خود دارد.

در بخشی از کتاب «و دریا آتش گرفت» می‌خوانیم:

«به‌محض اینکه نیم‌خیز شد تا خودش را به او برساند، جنگنده اسرائیلی بالای سرسش بود. ثانیه‌ای بعد ماشین رفت روی هوا. بعد از صدای مهیبی که انگار پرده گوش‌هایش را پاره کرد، همه‌جا ساکت شد. سکوت مطلق. انگار که زمان ایستاده باشد. همان‌طور چهارچنگولی خیره شد به تکه آهن‌های خنجر مانندی که پیش رویش معلق بودند. تکه‌ای آهن‌داغ، پوست صورتش را شکافت. خاک و شن و خون پاشیده شد روی تمام هیکلش. درد و سوزش و صدای انفجار با هم به سمتش هجوم آورد. از جا پرید و دوید سمت ماشینی که می‎سوخت. تنها کاری که می‌توانست بکند، این بود که با مشت‌هایش خاک را بپاشد روی ماشین؛ ولی بعد از چند ثانیه دید که کارش معنایی ندارد. فقط مجسمه‌ای از پیکر سوخته شریف در میان درِ نیمه‌باز ماشینی که دیگر ماشین نبود، باقی مانده بود. کمی آن‌طرف‌تر پای مصنوعی او با آتشی که رویش افتاده بود، گُر می‌گرفت.»

«و دریا آتش گرفت» به قلم فاطمه سلطانی و در 177 صفحه برای رده سنی بزرگسال نگارش شده است و با قیمت 54 هزار تومان از طرف انتشارات کتاب جمکران روانه بازار کتاب شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :