کد خبر: 4065720
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

رئیس سازمان حج و زیارت خواستار از سرگیری عمره شد

رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر حج عربستان خواستار افزایش سهیمه حج تمتع ایران و از سرگیری عمره برای زائران ایرانی شد.

افزایش سهمیه حج و ازسرگیری عمره درخواست‌های ایران از وزیر حج عربستان

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، سیدصادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان با توفيق بن فوزان الربيعة وزیر حج و عمره عربستان سعودی در جده دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار با اشاره به برخی سوء تفاهم‌های سیاسی موجود میان ایران و عربستان و انجام مذاکرات میان دو کشور در بغداد به منظور حل و فصل مشکلات موجود، ابراز امیدواری کرد که دیپلماسی حج به کمک دیپلماسی سیاسی آمده و در حل شدن مشکلات موجود نقش آفرینی کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با مساعدت طرف سعودی، موانع موجود در مسیر باز شدن مجدد سفر عمره به روی شهروندان ایرانی برداشته شود تا علاقمندان بتوانند به زیارت مکه مکرمه و مدینه منوره بشتابند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 200 هزار ایرانی در نوبت اعزام به حج تمتع قرار دارند، از طرف سعودی خواست که موضوع افزایش سهمیه کشورمان در این سفر معنوی مورد موافقت قرار گیرد.وی همچنین با گلایه از افزایش نرخ ارائه خدمات به حجاج، از مقامات سعودی خواست که در این راستا و به منظور عدم فشار مضاعف بر زائرین مساعدت لازم صورت پذیرد.

وزیر حج و عمره عربستان نیز با بیان اینکه مسئله امنیت و سلامت حجاج تمامی کشورها مهم‌ترین اولویت دولت این کشور به شمار می‌رود، گفت: نظر به لغو اعزام حجاج از سوی برخی کشورها و همچنین عدم استفاده برخی دیگر از کشورها از تمام سهمیه خود، موضوع افزایش سهمیه امسال مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مهیا بودن شرایط به اطلاع مقامات کشورمان خواهدرسید.

وی در رابطه با موضوع افزایش قیمت خدمات اظهار داشت: این موضوع به افزایش قیمت‌های جهانی و همچنین عدم برگزاری حج با آمار کامل مربوط بوده، اما دولت عربستان با تعیین سقف برای ارائه خدمات از سوی شرکت‌ها و مؤسسات، تلاش خود را به منظور کمک به حجاج تمام کشورها مبذول می‌دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :