کد خبر: 4065721
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

وضعیت بغرنج ساختمان مؤسسه طاهای بوشهر و بیم آسیب جانی + عکس

مدیر مؤسسه طاهای بوشهر از وضعیت بغرنج ساختمان این مؤسسه خبر داد و گفت: به دلیل بیم آسیب جانی که وجود دارد یکسال است که به جای فعالیت در مکان خودمان در مساجد فعالیت داریم.

مؤسسه طاهازهرا کشاورزنیا، مدیر مؤسسه فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت طاها بوشهر در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به مشکلات این مؤسسه گفت: یکی از مسائل و مشکلات ما و دیگر مؤسسات قرآنی بحث مکان است، مخصوصاً بعد از شیوع بیماری کرونا درآمدزایی بسیار کمتر شده است، مردم هم از لحاظ معیشتی در وضعیت خوبی نیستند و حتی شهریه حداقلی مؤسسات را نیز نمی‌توانند برای فرزندانشان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: امورات مؤسسات با همین مبالغ شهریه‌ها می‌گذشت، ولی متأسفانه در شرایط حال حاضر، بسیاری از آن‌ها به حالت نیمه‌فعال یا تعطیل هستند.

کشاورزنیا با بیان اینکه حدود 12 سال است که در محل فعلی مؤسسه در حال فعالیت هستیم، گفت: این مکان، زیر نظر مسکن و شهرسازی بوده که به فرمانداری تحویل داده‌اند و آن‌ها نیز به ما واگذار کرده‌اند؛ اما ساختمان در وضعیت بسیار بدی قرار دارد و به دلیل بیم آسیب جانی به کارکنان و قرآ‌ن‌آموزان، مدت یک سال است که در مکان خودمان مستقر نیستیم و بیشتر فعالیت‌هایمان را به مساجد منتقل کرده‌ایم.

وی افزود: مؤسسه در بافت قدیم بوشهر و در منطقه سنی‌نشین واقع است، این عزیزان نیز از لحاظ آموزشی تحت پوشش ما هستند، چون مؤسسه در بافت قدیم واقع شده و باید شکل سنتی خود را حفظ کند و بافت منطقه ناهمگون نشود، تعمیرات آن نیز هزینه بیشتری نسبت به معمول دارد.

کشاورزنیا گفت: در سال 96 استانداری مبلغ 100 میلیون تومان برای بازسازی کمک کرد و حدود 270 میلیون تومان نیز خودمان هزینه کردیم، اما هم‌اکنون مجدداً دیوارها ترک خورده و نیاز به تعمیر اساسی دارد، با گذشت این سال‌ها و انجام فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و اجتماعی به صورت پویا و کسب مقام‌های استانی و کشوری و تلاش در تحکیم بنیان خانواده‌ها، انتظار داریم که این مکان به مؤسسه طاها واگذار شود، چراکه تاکنون با هزینه‌های زیاد مانع ریزش صد درصدی این مکان شده‌ایم تا ان‌شاءالله در آینده با کمک خیرین بتوانیم آن را بازسازی کنیم. به استاندار نیز اطلاع داده شده و امیدوارم فکری برای اینجا شود. تقاضای مؤسسه جهت تعمیرات پس از چند سال در دولت قبل انجام نشده و استاندار قول داده که به فوریت انجام شود.

یادآوری می‌شود، این مؤسسه به نشانی بوشهر، خیابان ساحلی، کوچه مسجد شیخ سعدون واقع شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha