کد خبر: 4066575
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۲
فرمانده کل سپاه:

ایران در مرکز میدان جنگ اطلاعاتی دشمن قرار دارد

فرمانده کل سپاه گفت: امروز جاری‌ترین و واقعی‌ترین جنگ، جنگ اطلاعاتی است و جامعه اطلاعاتی ما در مرکز این میدان قرار دارد.

به گزارش ایکنا، به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفت: خدای بزرگ را شاکریم که نقش‌آفرینی‌های سازمان اطلاعات سپاه در صیانت از امنیت و آرامش میهن اسلامی که در تعامل و هم‌افزایی با جامعه اطلاعاتی کشور صورت گرفته است، در عین گمنامی درخشش معناداری را رقم زده است.

وی از اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه تجلیل کرد و افزود: شما در این مقطع حساس از تاریخ اسلام و ایران در زمره جنود منتخب الهی هستید که در مقابل یک آرایش فشرده جهانی به میدان آمده‌اید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اسلام و ایران و امت اسلامی در این عصر، مردانی شایسته‌تر از شما برای این جهاد حیاتی و حیات‌بخش ندارد، اظهار کرد: شما مخاطب همه مخاطراتی هستید که به صورت جدی و نزدیک، پاسداری از اسلام و این انقلاب بزرگ و دستاوردهای آن و خون‌های پاک ریخته شده در این مسیر را برعهده دارید.

وی با بیان اینکه نقطه تمرکز دشمن، قلب یک جغرافیای سیاسی جدید به نام انقلاب اسلامی است، افزود: امروز جاری‌ترین و واقعی‌ترین جنگ، جنگ اطلاعاتی است و جامعه اطلاعاتی ما در مرکز این میدان قرار دارد؛ میدانی که دشمن همه ابزارهای خود را در آن به میدان آورده است.

سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد مدل انقلاب اسلامی تولید و تکثیر شود، اظهار کرد: هر تمدن، مدل و یا الگویی که شکل می‌گیرد، اگر مفاهیم آن به مصداق تبدیل نشود، شکست می‌خورد.

وی در ادامه بیان کرد: دشمن درتلاش است اجازه ندهد حکومتی صالح، مقتدر و جامع  به نام اسلام تشکیل و تکثیر گردد تا فضای تنفس او را تنگ کند.

فرمانده کل سپاه ‏بیان کرد: نظام اطلاعاتی موفق از ژرفای ذهن دشمن، راهبرد او را استخراج و برای رویارویی با آن برنامه‌ریزی و آرایش قدرتمندی را ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه مجاهدت بی انتها، نیاز یک نظام و ساختار اطلاعاتی حرفه‌ای، مسلط و مقتدر است، گفت: تلاش اطلاعات هرگز در ذهن‌ها پایان نمی‌یابد و نقطه تأثیر آن در عمل است و شما سربازان خط مقدم میدان تأثیر بر دشمن هستید.

سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین طائب، شخصیتی است که در دفاع از انقلاب در صحنه اطلاعاتی نظام، نقش برجسته و درخشانی داشته است، گفت: این نقش درخشان از ابتدای مسئولیت در دو دوره منفصل نزدیک دو دهه تا به امروز ادامه داشته است.

وی بیان کرد: ایشان در اوج بحران‌های سخت و فشارهای سنگین و نبردهای اطلاعاتی دشمن، نقش اطلاعات سپاه در نظام اطلاعاتی کشور را احیا کرده و معماری جدیدی از اطلاعات نوین را شکل داد و فراتر از جمع‌آوری و تبدیل به یک پایانه و توزیع اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه را به مجموعه‌ای فعال، مسلط و چندبعدی تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ایجاد آرامش و ثبات در کشور تصادفی نیست و در سایه مجاهدت‌ها حاصل می‌شود، به نقش حجت‌الاسلام و المسلمین طائب در این عرصه پرداخت و گفت: در بعد اطلاعات اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هشدارهای به موقع به مسئولان کشور برای مسلط شدن بر وضعیت اقتصاد و معیشت مردم که محور اصلی هدف‌گذاری‌های امروز دشمن است، نقش مؤثر و انکارناپذیری را ایفا کرد.

سرلشکر سلامی در ادامه درباره سردار سرتیپ پاسدار محمد کاظمی، رئیس جدید سازمان اطلاعات سپاه نیز گفت: ایشان، فردی سلیم‌النفس و برخوردار از اشراف، تسلط و آشنایی عمیق با حوزه حفاظتی اطلاعاتی و امنیتی سپاه است که سال‌ها در صیانت از سپاه مجاهدانه، صادقانه و هوشمندانه فداکاری کرده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه ما بر اساس شادی و غیظ دشمن مسائل خود را دنبال نمی‌کنیم و قدرت و اقتدار عمل ما مستقل از دشمن است، گفت: به فضل الهی سازمان اطلاعات سپاه همچنان خار چشم دشمنان انقلاب، نظام و ملت عظیم‌الشأن ایران خواهد بود و روند موفقیت‌های این سازمان در دوره جدید با الهام از تدابیر و فرامین فرماندهی معظم کل قوا پرشتاب‌تر، قدرتمند‌تر و افتخارآمیزتر تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha