کد خبر: 4066727
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷

زائران ایرانی در مدینه به کرونا ابتلا ندارند

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه گفت: تاکنون هیچ مورد از ابتلا به کرونا میان زائران ایرانی در مدینه مشاهده نشده است.

بیماری کرونا در بین زائران ایرانی مدینه مشاهده نشده است

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الله روستا، نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه امروز پنجم تیرماه اعلام کرد: دو مورد مشکوک به بیماری کرونا به مراکز درمانی زائران ایرانی در مدینه مراجعه کردند که پس از انجام تست کرونا جواب این آزمایشها منفی بود و  هیچ مورد بیمار کرونا میان زائران ایرانی در مدینه به ثبت نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار کیت تست کرونا در همان روزهای اولیه اعزام زائران از طریق وزارت بهداشت و درمان  کشورمان در اختیار مرکز پزشکی حج و زیارت قرار گرفته است، افزود: طی روزهای گذشته نیز 10 هزار کیت ارسال شد که در صورت نیاز در مدینه و مکه مورد استفاده قرار خواهدگرفت.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه از زائران خواست دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت و ضمن رعایت فاصله اجتماعی، حتما از ماسک استفاده کنند.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت به زائران توصیه کرد ضمن رعایت نکات بهداشتی به هنگام حضور در مسجد شریف نبوی از زیرانداز و سجاده شخصی استفاده و در صورت احساس هرگونه مشکل جسمانی به مراکز پزشکی تعیین شده از سوی ستاد مدینه مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه دو مرکز پزشکی در هتل‌های «راما» و «دره الامجاد» ایجاد شده است، افزود: در هریک از این مراکز دو مطب برای انجام معاینات بیماران و ارائه خدمات به زائران وجوددارد.

روستا اظهار کرد: شش پزشک عمومی، یک پزشک متخصص زنان، یک پزشک متخصص طب اورژانس و یک روانپزشک به همراه یک تکنیسین دارو و دو رابط عرب زبان به منظور ارتباط با مراکز درمانی عربستان، کار خدمات رسانی به زائران در مدینه منوره را برعهده دارند.

وی آمار مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی در مدینه را سه هزار و 300 نفر تا دیروز (شنبه چهارم تیرماه) اعلام کرد و گفت: بیشتر این افراد دارای بیماری زمینه‌ای قبلی بودند و تعدادی هم به دلیل خستگی، کوفتگی، حساسیت آب و هوایی و حساسیت نسبت به شوینده‌ها به مراکز درمانی مراجعه کردند.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه درباره تأمین داروهای مورد مراکز درمانی گفت: داروهای مورد نیاز زائران تامین شده است و در این زمینه با کمبودی مواجه نیستیم.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته 12 نفر به بیمارستان‌های مدینه اعزام شدند، گفت: این افراد در کمتر از هشت ساعت از بیمارستان مرخص شدند و هم اکنون هیچ زائر ایرانی در هیچیک از بیمارستان‌های شهر مدینه بستری نیست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha