کد خبر: 4068273
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

6500 زلزله‌زده هرمزگانی اسکان اضطراری داده شدند

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از اسکان اضطراری شش هزار و 500 زلزله زده استان هرمزگان خبر داد و اعلام کرد: تمامی اقلام مورد نیاز در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

6500 زلزله‌زده هرمزگانی اسکان اضطراری داده شدند

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در خصوص اقدامات هلال‌احمر در زمین لرزه هرمزگان اعلام کرد: اعزام تیم‌های ارزیاب از شهرستان‌های بندر لنگه و بندرعباس جهت ارزیابی، فراخوان اعضای سامانه مدیریت پاسخگویی اضطراری سازمان و استان هرمزگان و استان‌های معین، تشکیل جلسه پاسخ اضطراری به حوادث و سوانح در محل EOC سازمان امداد و نجات و استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر و اعلام آماده باش کامل به استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس، سیستان بلوچستان و بوشهر از جمله نخستین اقداماتی بود که پس از وقوع زمین لرزه انجام شد.

وی افزود: برقراری ارتباط بی‌سیم با مناطق آسیب دیده به علت قطعی تلفن همراه، برقراری ارتباط با مسئولین محلی و خانه‌های هلال در نقاط روستایی توسط جمعیت هلال احمر، فراخوان مسئولین خانه‌های هلال جهت ارزیابی روستاها توسط جمعیت هلال احمر و هماهنگی اعزام سه فروند بالگرد برای انتقال تیم‌ها از جمله اقداماتی بود که در همان دقایق اولیه وقوع زمین لرزه انجام شد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: هماهنگی ارسال اقلام امدادی و زیستی از شعب جنوب استان فارس به مناطق آسیب دیده، اعزام دو تیم سگ‌های زنده یاب از استان فارس و دو تیم آنست استان هرمزگان، استقرار 18 تیم عملیاتی در مناطق متاثر از زلزله، ارسال اقلام اسکان اضطراری از ستاد استان به منطقه تحت آسیب، اعزام تیم‌های حمایت روانی، برپایی کمپ اسکان اضطراری در ورزشگاه خلیج فارس شهرستان بندرعباس و هماهنگی ارسال اقلام امدادی از استان‌های معین نیز بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه انجام شد.

سلیمانی ادامه داد: در مجموع 26 تیم از استان هرمزگان، 11 تیم از استان فارس و دو تیم از استان بوشهر به کانون زمین لرزه اعزام شدند و همچنین تا این لحظه دو هزار دستگاه چادر، چهار هزار تخته موکت، هفت هزار و 500 تخته پتو، دو هزار و 620 بسته غذایی 72 ساعته، یک دستگاه چادر راپ‌هال، پنج هزار کیلوگرم نایلون پوششی به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: هزار و 517 خانوار که شامل شش هزار و 548 نفر می‌شدند در محل‌های تعیین شده اسکان اضطراری داده شده و تمامی اقلام مورد نیاز در اختیار آنها قرار گرفته است. هلال احمر تا آخرین لحظه در کنار متاثرین از زلزله خواهدبود تا تمامی نیازهای آنها را برطرف کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha