کد خبر: 4069664
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰

برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن فراجا

رئیس اداره قرآن معاونت تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی ـ سیاسی فراجا با اشاره به آغاز برگزاری مرحله استانی مسابقات قرآن فراجا گفت: این رقابت‌ها از یکم تیرماه آغاز شده و تا یکم شهریورماه در ۳۷ رده فرماندهی ادامه دارد.

سرهنگ رمضانعلی رودمقدس، رئیس اداره قرآن معاونت تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی ـ سیاسی فراجا در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به آغاز برگزاری مسابقات قرآن فراجا گفت: این رقابت‌ها بنا به دستور مستقیم ریاست سازمان عقیدتی ـ سیاسی حدود دو سال است که از اجرای دوسالانه به صورت سالانه برپا می‌شود. مسابقات استانی ما از یکم تیرماه آغاز شده و اجرای آن تا یکم شهریورماه ادامه دارد.

وی افزود: این مسابقات در هشت رشته از جمله قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ سه جزء، پنج جزء و ۱۰ جزء، درک مفاهیم و نکات تفسیری سطح ۱ و سطح ۲ قرآن و اذان در ۳۷ رده فراجا برگزار خواهد شد.

رئیس اداره قرآن معاونت تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی ـ سیاسی فراجا تصریح کرد: طی این مسابقات یگان‌های ویژه مرزبانی و مراکز آموزشی در مسابقات انتظامی استان شرکت می‌کنند و نفرات برتر این استان‌ها با توجه به پایشی که در خود مرکز قرآن و عترت سازمان عقیدتی ـ سیاسی و انتظامی سراسر کشور صورت می‌گیرد، در مرحله کشوری فرماندهی فراجا شرکت می‌کنند. مرحله نهایی فراجا در آبان‌ماه امسال به صورت سراسری برگزار می‌شود.

مسابقات قرآن نیروهای مسلح ایران و عمان

رودمقدس به مسابقات قرآن نیروهای مسلح ایران و عمان اشاره کرد و گفت: این مسابقات نیز بعد از حدود چهار سال وقفه به صورت حضوری امسال در چهار رشته حفظ کل، ۱۸ جزء، ۱۰ جزء و پنج جزء بین نیروهای مسلح ایران و وزارت سلطنت عمان برگزار شد.

وی افزود: امسال میزبانی این مسابقات را نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برعهده داشت که از ششم تا هشتم تیرماه در شهرستان رامسر برپا شد. طی این مسابقات چهار نماینده از هر سازمان شرکت کردند که در مجموع در هر رشته هشت شرکت‌کننده حضور داشت.

رئیس اداره قرآن معاونت تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی ـ سیاسی فراجا ادامه داد: در نهایت کارکنان فرماندهی نیروی انتظامی در رشته حفظ کل با نمایندگی حسین دهقان از عقیدتی ـ سیاسی فرماندهی مرزبانی به مقام دوم، همچنین در رشته حفظ ۱۸ جزء وحید یوسفی از سازمان عقیدتی ـ سیاسی نیروی انتظامی به مقام اول و در رشته حفظ 10 جزء نیز دانشجو حسن جعفرپور به مقام اول دست پیدا کرد. همچنین آخرین نماینده ما در رشته حفظ پنج جزء قرآن کریم علی انوری به مقام پنجم دست یافت.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha