کد خبر: 4073515
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

واکنش وزارت خارجه عراق به بیانیه شورای امنیت درباره حمله ترکیه به دهوک

وزارت امور خارجه عراق ضمن تمجید از بیانیه شورای امنیت در محکومیت حمله ترکیه به دهوک، این بیانیه را نخستین در نوع خود توصیف کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری عراق، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق تصریح کرد: بیانیه شورای امنیت در محکومیت حمله به حاکمیت عراق نخستین بیانیه از این نوع در محکومیت نقض حاکمیت عراق توسط ترکیه است.

وی افزود: محتوای بیانیه حمایت از مواضع عراق است و رویه‌های مواجه با نقض حاکمیت ملی عراق را در چارچوب جدیدی قرار می‌دهد.

شورای امنیت سازمان ملل بامداد امروز، 4 مرداد با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد: اعضای شورای امنیت با شدیدترین لحن، حمله به استان دهوک در عراق به تاریخ بیستم جولای ۲۰۲۲ را محکوم کردند. این حمله منجر به کشته شدن ۹ غیر نظامی از جمله کودکان شد.

در این بیانیه آمده است: اعضای شورای امنیت همدردی عمیق خود را با خانواده‌های قربانیان این حمله اعلام می‌دارد و به آنها و دولت عراق و منطقه کردستان عراق تسلیت می‌گوید و برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع و کامل دارد و حمایت خود را از مسئولان عراقی برای تحقیقات درباره این حمله، اعلام می‌کند.

شورای امنیت با درخواست از تمام کشورهای عضو سازمان ملل برای همکاری فعالانه با دولت عراق و تمام مسئولان مربوطه جهت کمک به تحقیقات درباره حمله به استان دهوک، افزود: اعضای شورای امنیت بار دیگر حمایت خود از استقلال، حاکمیت، اتحاد، تمامیت ارضی، فرایند‌های دموکراتیک و رفاه عراق را اعلام می‌دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha